Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У Харкові винайшли генератор для маскування армії (Фото)

Фото: Константин Корытченко / Армія Inform
Це розробка співробітників НТУ "ХПІ".

Генератор створює туман, вкриваючи військову техніку. За допомогою нього також можна розпорошити антисептик.

Викладачі Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" понад рік працювали над аерозольним генератором, який може використовуватися для маскування озброєння і техніки Збройних сил України, а також боротьби з коронавірусом. Випробування винаходу успішно завершилися на полігоні Військового інституту танкових військ НТУ "ХПІ". Про це повідомляє інформаційне агентство Міністерства оборони України "Армія Inform".

"Ця технологія дозволяє розподіляти рідину на великій території у вигляді туману. Також генератор можна використовувати для аерозольного маскування розташування військових підрозділів на полі бою або для прикриття руху на певній території", — пояснив завідувач кафедри електротехніки НТУ "ХПІ", полковник запасу Костянтин Коритченко.

генератор
Фото: Костянтин Коритченко / Армія Inform

Винахідники пояснюють: генератор допоможе у боротьбі з ворожими безпілотними літальними апаратами, коли буде створювати аерозольні завіси над бойовими машинами. Генератор простий в управлінні, мобільний і пожежобезпечний.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нацгвардія може купити три літаки Харківського авіапідприємства

Випробування винаходу пройшло успішно, тепер він відправиться до Києва на військову виставку "Зброя та безпека — 2021". Крім основної функції, генератор може служити пристроєм для боротьби з коронавірусом, розпорошуючи антисептик.

"До речі, цей пристрій можна використовувати для боротьби з коронавірусом, оскільки він може за короткий час розпорошити антисептичний засіб на великій площі. Адже аерозольний генератор є багатофункціональним, і це тільки підвищує його цінність", — відзначили в "Армія Inform".

генератор
Фото: Костянтин Коритченко / Армія Inform

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.