У Харкові відкрили підрозділ для допомоги жертвам і свідкам воєнних злочинів
У новому відділі прокуратури потерпілі можуть отримати медичну, юридичну та психологічну допомогу.
У Харківській обласній прокуратурі відкрили відділ організації підтримки потерпілих і свідків. У квітні минулого року почав працювати Координаційний центр підтримки потерпілих і свідків, де допомагають учасникам кримінального процесу. Аналогічні підрозділи створили у кількох обласних прокуратурах.
"Метою роботи спеціального підрозділу є захист та швидка допомога постраждалим від воєнних злочинів. Стати жертвою злочину — це завжди руйнівний досвід як для самої жертви, так і для її близьких. Він травмує не лише фізично, а й психологічно, особливо під час війни. Робота новоутвореного відділу буде побудована на фаховому, чуйному та людяному ставленні до потерпілих і свідків воєнних злочинів задля мінімізації і так негативного впливу від їх наслідків, сприяння запобіганню повторної травматизації", — розповіли у Харківській обласній прокуратурі.
У відділі організації підтримки потерпілих і свідків координатори будуть оперативно організовувати надання правничої, психологічної, медичної та соціальної допомоги. Також до обов'язків координаторів входить сприяння встановленню комунікації з іншими державними і недержавними органами які будуть супроводжувати потерпілих. Наприклад, допомагати взаємодії потерпілих і свідків зі слідчими та прокурорами у кримінальних справах про воєнні злочини, надавати інформацію про права потерпілих і стан досудового розслідування, захищати інтереси постраждалих від сексуального насильства.
"Координатори відділу зможуть надати потерпілим і свідкам своєчасну та актуальну інформацію не язиком сухих кримінальних процесуальних та юридичних термінів, а в бесіді, зрозумілою та звичною їм мовою про "хто, що, де, коли та чому так відбувається". Взаємодія із потерпілими та свідками проводиться лише за їх згодою із дотриманням принципу конфіденційності та вони завжди, у будь-який час, мають право відмовитись від подальшої співпраці", — пояснили у прокуратурі.
Потерпілі та свідки можуть звертатися до чергового координатора відділу на гарячу лінію за номером телефону: +38-093-754-64-76 (із 9:00 до 18:00 із понеділка по п'ятницю). Також працює електронна пошта: [email protected].
Як писав KHARKIV Today, у Харківській області буде більше гуманітарних хабів. У цих закладах переселенці зможуть отримати допомогу.