Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У Харкові судитимуть начальника військового університету

Фото: ГУ НП в Харьковской области
Спеціалізована прокуратура передала до суду обвинувальний акт.

За даними слідства, начальник вишу розтратив 66 тисяч гривень під час ремонту освітлення сектору для метання гранат.

24 січня до суду було передано обвинувальний акт щодо полковника, який тимчасово виконував обов'язки начальника одного з військових навчальних закладів Повітряних сил Збройних сил України. Про це повідомили у Спеціалізованій прокуратурі у військовій та оборонній сфері об'єднаних сил.

"Вказана військова службова особа здійснила у 2020 році розтрату бюджетних коштів на загальну суму 66 000 гривень та службове підроблення при виконанні договорів підряду щодо поточного ремонту освітлення смуги перешкод та сектору для метання гранат, які здійснювалися фізичною особою-підприємцем з міста Харків", — повідомили у прокуратурі.

Обвинувальний акт щодо начальника військового вишу склали за ч. 2, 3 ст. 191 та ч. 1 ст. 366 (розтрата бюджетних коштів шляхом зловживання службовим становищем та службове підроблення) Кримінального кодексу України. Також у кримінальному провадженні заявили цивільний позов для відшкодування державі збитків.

Як писав KHARKIV Today, 52-річному тимчасовому виконувачу обов'язків Харківського національного університету Повітряних сил імені Івана Кожедуба вручили підозру у липні 2021 року. Санкція статті, за якою йому вручено підозру, передбачає до восьми років ув'язнення з позбавленням права обіймати аналогічні посади до трьох років. На час слідства начальника вишу відправили під цілодобовий домашній арешт та усунули з посади.

За даними слідства, начальник військового вишу уклав дві угоди з приватним підприємцем Михайлом Шаповаловим на надання послуг з поточного ремонту освітлення смуги перешкод та сектору для метання гранат. Угоди підписали без конкурентної процедури на максимально допорогові суми. Начальник знав, що будівельні роботи підрядником виконані не повністю, проте підписав акти приймання виконаних будівельних робіт.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.