Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У Харкові шахраї викрадали гроші через call-центр

 Фото: Нацполиция
Зокрема, зловмисники підміняли номери телефонів і дзвонили під виглядом поліцейських.

Шахраї представлялися працівниками банків і повідомляли про підозрілі транзакції, отримуючи доступ до рахунків.

Співробітники сall-центру в Харкові викрадали гроші з банківських карток людей. Зловмисники, використовуючи методи соціальної інженерії, спочатку розпитували у клієнтів банків інформацію про картки, а отримавши доступ до рахунків — виводили гроші. Щоб у людей не було підозр, шахраї розробили схему: представлялися співробітниками банків, повідомляли про підозрілі транзакції і навіть залучали до вирішення проблеми так званих "поліцейських". Діяльність шахрайського сall-центру заблокувала кіберполіції. Про це повідомили в Департаменті кіберполіції Нацполіції.

Там уточнили, організував діяльність call-центру 25-річний місцевий житель разом з двома адміністраторами. Вони залучили до роботи операторів, для них розробили детальні інструкції шахрайських дій. Також організатор на хакерських форумах купував бази даних клієнтів банків, їм дзвонили з call-центру під виглядом банківських співробітників.

"Людям повідомляли, що по їхніх банківських картках нібито проводяться підозрілі транзакції або про те, що надійшла заявка на зміну фінансового номера. Далі клієнтів банків перемикали на інших співробітників call-центру, які повідомляли "деталі" про "ситуацію з банківським рахунком". Оператори також запевняли потерпілих, що інформацію про нібито шахрайські дії передадуть до місцевої поліції. Після цього інший співробітник call-центру дзвонив вже під виглядом поліцейського", — розповіли кіберполіцейські.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: СБУ вилучила 800 кілограмів срібла у фінансистів "ДНР" в Харкові і Києві

Вони додали, для переконання постраждалих зловмисники використовували "sip-телефонію" і підміняли номери на ті, що були вказані на офіційних сайтах поліції. Псевдополіцейский повідомляв, що для блокування шахрайських дій потрібно назвати йому код з SMS. Як тільки клієнти банків називали код — гроші з їх банківських карток викрадали. Серед ошуканих — громадяни України і країн СНД.

Фото: Нацполиция

Вдома у фігурантів і в офісному приміщенні, де розташовувався сall-центр, співробітники поліції провели обшуки. Вилучили понад 70 комп'ютерів і стільки ж телефонів. Зараз правоохоронці розшукують постраждалих і встановлюють остаточну суму збитків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 22-річний шахрай виманив у жителів Харківської області 200 тисяч гривень

Кримінальне провадження в поліції відкрили за ч. 3 ст. 190 Кримінального кодексу України (шахрайство). Санкція статті передбачає до восьми років за ґратами. Вирішується питання про повідомлення фігурантам про підозру. Слідчі дії тривають.

 

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.