Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У Харкові розкрадали гроші Світового банку на відновлення

Фото: САП
До схеми причетний один із керівників "Харківських теплових мереж" та бізнесмен.

Учасники схеми під час війни розкрадали гроші на закупівлі труб, вікон і технічної солі для "Харківських тепломереж". Частину з цих коштів надали міжнародні донори.

Детективи Національного антикорупційного бюро України викрили організовану групу із семи людей, які викрали 160 мільйонів гривень. Гроші на відновлення критичної інфраструктури Харкова давали, зокрема, міжнародні партнери. До групи входили бізнесмен, перший заступник генерального директора комунального підприємства "Харківські теплові мережі" та ще один співробітник цього КП, чотири людини, підконтрольні лідеру організованої групи. Вони розкрадали гроші із 2022 року.

"Як встановило слідство, починаючи з квітня 2022 року, організатор групи, один з впливових бізнесменів, у змові зі службовими особами КП "Харківські теплові мережі", серед яких перший заступник гендиректора підприємства, та низкою підконтрольних фізичних осіб спільно заволоділи грошовими коштами комунального підприємства та коштами Міжнародного банку реконструкції та розвитку, що призначалися для відновлення та розвитку міської інфраструктури Харківщини", — розповіли у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі.

За даними САП, співучасники укладали з підконтрольними компаніями прямі договори, без проведення відкритих торгів, щодо постачання "Харківським тепломережам" трубної продукції, вікон і технічної солі. Потім підконтрольна фірма через інших фірм-посередників купляла продукцію у виробника, але замовнику, "Харківським тепломережам", поставляла її за завищеними цінами.

"Надалі підконтрольний "переможець" закупівель через низку фірм-посередників забезпечував придбання продукції безпосередньо у виробника та перепродавав комунальному підприємству за значно завищеними цінами. При здійсненні таких оборудок, співучасниками використовувалися підроблені документи та забезпечувалось документальне обґрунтування штучного завищення цін на продукцію, що постачалася. Унаслідок здійснення таких закупівель комунальне підприємство зазнало збитків на суму 159,5 млн грн, якою учасники злочину заволоділи та розпорядилися на власний розсуд", — повідомили у САП.

За даними НАБУ, частину цих коштів (22 млн грн) надав Світовий Банк (Міжнародний банк реконструкції та відродження) для розвитку міської інфраструктури.

Підозру семи фігурантам склали за ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), ч. 2 ст. 28 (вчинення кримінального правопорушення групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією) та ч. 4 ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) Кримінального кодексу України.  

ззз

Зазначимо, першим заступником гендиректора КП "Харківські тепломережі" є Сергій Волик. Його призначили у липні 2018 року, коли комунальне підприємство очолював Сергій Андрєєв (зараз гендиректор Василь Скопенко).

Як писав KHARKIV Today, Сергій Волик був директором харківського футбольного клубу "Металіст" часів олігарха Олександра Ярославського, до 2018 року працював у приватній компанії, крім цього, викладав у Харківському національному університеті міського господарства ім. Бекетова.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.