Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У Харкові пройшли обшуки на фірмах, які завдяки чиновникам заробляли на пандемії коронавірусу

Фото: Офіс генпрокурора
Ціни на апарати УЗД завищили на пів мільйона гривень.

Загальні збитки від схеми, яка діяла в 11 департаментах охорони здоров'я по Україні, складають понад 31 мільйон гривень.

Слідчі викрили схему заволодіння державними коштами на закупівлях медичного обладнання під час пандемії коронавірусу. У ній брали участь департаменти охорони здоров'я одинадцяти обласних державних адміністрацій. У причетних фірмах, зокрема в Харківській області, пройшли обшуки. Про це повідомили в Офісі генерального прокурора України.

"Група осіб, використовуючи спрощений режим закупівель, спричинений пандемією Covid-19, організувала схему закупівлі медичного обладнання за державні кошти за завищеними цінами. До складу цієї групи входили службові особи департаментів охорони здоров'я 11 облдержадміністрацій і ряду комерційних підприємств, підконтрольних громадянину рф, — розповіли в Офісі. —  Правоохоронцями проведено обшуки на території Києва, Київської, Харківської та Полтавської областей за місцем знаходження комерційних підприємств, а також за місцем проживання їх службових осіб, засновників та фактичних керівників".

Установлено, що підприємство укладало договори із департаментами охорони здоров'я облдержадміністрацій про поставку 49 апаратів ультразвукової діагностики на суму 86,7 мільйона гривень (11 із них купили для Києва). Один апарат коштував 1,7-1,9 мільйона гривень. За даними слідства, учасники схеми штучно завищили вартість кожного з апаратів на 600 000-700 000 гривень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ВООЗ оголосила про закінчення пандемії коронавірусу

Окрім того, слідчі з'ясували, що медичне обладнання було недоукомлектоване: не вистачало елементів для збільшення зображення та акумуляторів. Збитки Київській облдержадміністрації склали 8,5 мільйона гривень. Загальна вартість збитків державі становить більше ніж 31,6 мільйона гривень.

Під час обшуків правоохоронці знайшли документи, які використовували у схемі, за місцем проживання керівника підприємств виявили документи, паспорти громадянина Росії та отримані російські нагороди.

Слідчі оголосили підозру колишній уповноваженій особі з проведення закупівель у департаменті охорони здоров'я Київської облдержадміністрації за ч. 2 ст. 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України. На кошти підприємства, яке здійснювало закупівлю апаратів, наклали арешт. Зараз проводять процесуальні заходи, після чого вирішать питання про оголошення підозр усім причетним до схеми.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.