У Харкові продали проєктний інститут
Наприкінці 2024 року через Національну електронну біржу продали будівлі "Укрміськбудпроекту". Стартова ціна зросла усемеро. Колись проєктанти цього інституту розробляли проєкт Харківського зоопарку та міста Нова Каховка.
У тендері з приватизації майнового комплексу державного проєктного інституту "Укрміськбудпроєкт" у Харкові брали участь вісім компаній. Виграло ТОВ "БГ "Житлобудпроєкт" із фінальною ставкою 28,91 млн грн (при стартовій 4,4 млн грн).
"Укрміськбудпроект" - це комплекс будівель по вул. Космічній та у провулку Симиренків (основна - нежитлова будівля площею 10 172 квадратних метрів 1985 року), а також кілька автівок, обладнання, устаткування та івентар на двох земельних ділянках площею 0,5926 гектара.
На даний момент очкується оплата від переможця, після чого відбудеться оформлення права власності.
Переможець тендеру — ТОВ "Будівельна група "Житлобудпроект" — була зареєстрована у Києві та записана на мешканця Дніпра Костянтина Кобезу. Але у 2024 році засновником став Олександр Сорочинський з "Проектного альянсу", а потім уже директором та засновником став Андрій Берендей. Про цю фірму та її імовірний зв`язок із росіянами неодноразово повідомляв Харківський антикорупційний центр.
"Берендей є засновником у кількох фірмах, що раніше належали родині Рожкових, які є родичами депутата Харківської райради Микити Рожкова (пройшов за списком ОПЗЖ). Зокрема, Берендей – керівник фірми "Торекс груп АГ", у якій юрисконсультом працював Микита Рожков. Із резюме колишніх працівників цього підприємства на сайті Work.ua відомо, що фірма займалась проєктуванням будівель та споруд у росії. Члени родини Рожкових на початку повномасштабного російського вторгнення мали паспорти рф і вели бізнес у росії", - писав ХАЦ.
У 2023-2024 роках "Житлобудпроект" отримував підряди на будівництво у Харківській області на десятки мільйонів гривень.
Згідно з документами Центрального наукового архіву, "Укрміськбудпроєкт" розробляв такі проєкти: концертний зал з кінотеатром на 800 и 400 місць (нині – Концертний зал імені Михайла Глінки) у м. Запоріжжя; житловий будинок по вулиці Університетській у Харкові (на місці колишнього Гостинного двору – гуртожиток для працівників "Турбоатому"); місто Нова Каховка Херсонської області; забудова центральної частини м. Суми; Харківський зоологічний сад.