Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У Харкові продається поліклініка за ціною будинку для макак

Поліклініку №19 продають з аукціону.

Поліклініка №19 стала розмінною монетою у війні міськради і концерну нардепа Олександра Фельдмана. "АВЕК" більше не хоче здавати приміщення місту і віддав його банку за борги. Банк оголосив аукціон.

На сайті держпідприємства СЕТАМ, яке торгує арештованим майном, можна купити все, що завгодно: від квартири і машини до магазину і нафтобази. Віднедавна на ньому продається харківська поліклініка. Поки — безуспішно, але якщо у будівлі на проспекті Героїв Сталінграда з'явиться новий власник, медикам доведеться шукати нове місце роботи, а пацієнтам — лікарів.

Торги не відбулися

Щодня через сіру семиповерхову будівлю на проспекті Героїв Сталінграда проходить більше 500 чоловік. Поліклініка №19 — одна з найбільших в Харкові, вона обслуговує практично весь Слобідський район. На сайті поліклініки кажуть, що в районі діяльності установи проживає більше 30 тисяч чоловік. Можливо, всім цим харків'янам доведеться шукати собі інших лікарів.

Будівля поліклініки не належить місту. Про це стало відомо лише після того, як вона опинилася на аукціоні. Оголошення про продаж нежитлової будівлі на проспекті Героїв Сталінграда, 23-А з'явилося на сайті СЕТАМ ще 25 січня 2021 року. Поліклініку продавав "Укргазбанк" за ціною 42,8 млн грн. Тоді угода не відбулася — не знайшлося покупців.

Через півтора місяці державний банк знову спробував щастя. Торги були призначені на 17 березня, але знову зірвалися. Ніхто не подав заявку на участь в аукціоні.

торги

Лікарі поліклініки кажуть, що перші спроби її продати почалися ще в позаминулому році.

"Ситуація дуже неприємна. Будівлю намагаються продати з осені 2019 року. Сьогодні знову всьоме торги зірвалися, але однаково його будуть пробувати продавати, щоб заробити. Ми навіть не хочемо думати про те, куди можуть перевести нас, лікарів і пацієнтів. Сподіваємося, що якось вирішиться", — розповіла KHARKIV Today співробітниця поліклініки, яка просила не називати її ім'я.

Знімали за 1 гривню в рік

Поліклініку побудували в 1990 році, тоді вона називалася Медико-санітарною частиною заводу "Радіореле". Потім Союз розпався, завод був приватизований, а разом з ним — нерухоме майно, зокрема поліклініка. У 2001 році її передали ЗАТ "Альпаріс".

"Ще в 2005 році ЗАТ "Альпаріс" отримало дозвіл від міської ради на оренду земельної ділянки площею орієнтовно 0,4 га на проспекті Героїв Сталінграда, 23-А для експлуатації та обслуговування нежитлової будівлі медичного призначення. За даними кадастрової карти, земля досі знаходиться в комунальній власності та орендаря ЗАТ "Альпаріс". Цільове призначення залишилося без змін", — з'ясували експерти "Харківського антикорупційного центру".

ЗАТ "Альпаріс" — структурний підрозділ концерну "АВЕК" народного депутата Олександра Фельдмана, який кілька років воює з міськрадою за збереження свого основного бізнесу — ринку "Барабашово". У пресслужбі концерну підтвердили, що будівля належала "АВЕК" більше 10 років, завжди використовувалося за цільовим призначенням і здавалася в оренду поліклініці за 1 гривню в рік. Концерн взяв кредит в "Укргазбанку", будівля виступала в якості застави. Пізніше керівництво "АВЕК" прийняло рішення віддати її банку замість грошей.

"Оскільки як з боку колишнього, так і нинішнього тимчасового керівництва Харківської міськради неодноразово звучали заяви про їх бажання фактично знищити бізнес концерну і підприємців ТЦ "Барабашово", ми змушені в останні роки зосереджувати свої зусилля на головному — підтримці підприємців "Барабашово" і забезпеченні нормального існування торгового центру. Тому було прийняте рішення відмовитися від цієї будівлі і передати її в розпорядження банку", — таку заяву оприлюднила пресслужба.

поликлиника
Поліклініка орендувала будівлю за 1 гривню в рік. Фото: KHARKIV Today

У міськраді запевняють, що домовилися з "Укргазбанком" і постараються домовитися з іншим власником про те, щоб залишити поліклініку в цій будівлі.

"Якщо власник зміниться, будемо розмовляти про продовження договору оренди. Якщо нам відмовлять, переведемо всіх співробітників і людей, які обслуговуються в цій поліклініці, до найближчих амбулаторій. Ні жителі району, ні медичні працівники не постраждають", — заявив секретар міськради Ігор Терехов.

Від перспективи їздити в "найближчі амбулаторії" жителі не в захваті.

"Це просто блюзнірство, що хочуть закрити нашу поліклініку. Зараз це тема № 1 у дворах. Уявіть, у нас мікрорайон — колишні співробітники заводу Малишева, майже всі пенсіонери. Ми уклали декларації з сімейними лікарями, ходимо сюди, а що нам запропонують, якщо продадуть будівлю? Їхати невідомо куди? До чужого лікаря, у якого і так багато пацієнтів", — турбується місцева жителька Любов Масленнікова.

Найближчі від мікрорайону поліклініки №6 і №13 обидві знаходяться за півгодини їзди на громадському транспорті. Поліклініки №20 та №5 — ще далі, до них треба добиратися вже 40 хвилин — годину.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зоопарк добудує вольєри для макак і оленів за 11 мільйонів гривень

Проблему можна вирішити раз і назавжди, викупивши будівлю у банку. Але в міськраді ясно дали зрозуміти, що не збираються витрачати на це гроші.

"Ми не можемо викупити це приміщення, тому що ціна на торгах нечувана", — говорить Терехов. 42, 8 мільйона, які просить банк — це майже стільки ж, скільки коштує вольєр для японських макак в зоопарку (36 млн грн.). Вся "Планета мавп" в зоопарку обійдеться місту в два рази дорожче, ніж коштує поліклініка (99 млн грн.), а всього в 2021 році міськрада витратить на будівництво зоопарку 175 мільйонів гривень платників податків.

 

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.