У Харкові показали першу підземну школу України. Її от-от відкриють
Наступного тижня у Харкові відкриється перша підземна школа.
Діти повернуться за парти уперше з початку повномасштабної війни 8 квітня. Пощастило школярам Індустріального району, де на території однієї з гімназій звели школу під землею. У цій будівлі усі учасники навчального процесу перебуватимуть не тільки під час повітряних тривог, а весь день. У різні дні тут будуть учитися діти з 18-ти шкіл міста.
У приміщенні підземної школи — 20 класів, їдальня, медичний кабінет, роздягальні, вбиральні, гральна кімната.
Розклад, за яким діти будуть навчатися, динамічний: кілька днів на тиждень вони виходитимуть до школи, усі інші проходитимуть онлайн. Щодня будуть навчатися у школі під землею тільки першачки. Це потрібно для їхньої адаптації та соціалізації, пояснюють педагоги.
"Висловлюємо подяку нашим міжнародним партнерам, будівельним компаніям та освітянам за втілення цього стратегічно важливого проєкту для Харкова в життя у найкоротші терміни! І, анонсуючи майбутнє, — так, ми плануємо продовжити будівництво подібних шкіл в інших районах міста, аби забезпечити усім нашим дітям рівний доступ до якісної та, що найважливіше, безпечної освіти", — зазначив Ігор Терехов.
Усі класи уже мебльовані, у них є підручники, приладдя, інтерактивні дошки, комп'ютери, додаткові матеріали, у деяких класах — набори конструктору "Лего". Із наповненням класів допомоглj Агентство США з міжнародного розвитку USAID.
Школа розрахована на 450 дітей, у дві зміни будуть вчитися 900 дітей. За словами Терехова, школа зведена за сучасними нормами ДБН.
"Є техумови, за якими усе зроблене. Жодних відхилень від параметрів, які є під час війни, немає", — сказав міський голова.
У школі викладатиме, зокрема, учителька іноземної мови гімназії №80 Олена Дмитрикова. Вона готується проводити екскурсії для батьків і дітей, аби ознайомитися з класами та умовами.
"Уже є досвід метрошколи. Для батьків проведуть екскурсію, щоб вони побачили умови, у яких навчаються діти. Діти разом з учителем пройдуть екскурсію. Наші діти будуть двічі на тиждень за певним графіком, інші дні онлайн", — повідомила KHARKIV Today Олена Дмитрикова.
Школу будував "Жилстрой-1", вартість робіт становить 58 мільйонів гривень. Їх оплачував міський бюджет. Підземна школа знаходиться на глибині шість метрів, тут працює система рекуперації, є живлення з трьох окремих джерел (підстанції та генератор).
Нагадаємо, школу почали будувати восени 2023 року. Перекриття будівлі мають витримати ракети С-300. Це перший подібний проєкт в Україні. Подібні школи під землею мають з'явитися у кожному з дев'яти районів Харкова.