Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У Харкові почнеться реставрація пам'ятки архітектури

Фото: Андрей Парамонов
Для реставрації Будинку Гельферіха шукають підрядника.

Прибутковий будинок Макса Гельферіха відреставрують до кінця 2022 року.

Департамент житлово-комунального господарства Харківської міської ради планує відремонтувати багатоквартирний житловий будинок, пам'ятку архітектури по вулиці Маршала Бажанова, 14. Це Прибутковий будинок Макса Гельферіха.

У списку робіт — 109 найменувань. Це роботи з покрівлею (демонтаж покриттів, очищення поверхонь від корозії, ґрунтовка і монтаж), дворовим фасадом (установка нових сходів і огорож, реставрація стандартними цеглами, відновлення тиньку прямолінійних укосів по каменю, нанесення антимікробної ґрунтовки, фарбування нових фасадів) і лицьовим фасадом (видалення забруднень з поверхонь, відновлення тиньку і цегли, виготовлення гербів), прорізами (реставрація дверних полотен).

Потім будівельники приступлять до балконів — проведуть облицювання профільним листом, зроблять каркас стель, підвіконні відливи, стіни та стелі (очистять і пофарбують поверхні). Реставраційні роботи передбачені також у другому під'їзді.

Мешканців будинку про початок проведення ремонту повідомить фірма-підрядник, щоб вони змогли закрити двері плівкою. Також підрядник зобов'язується прибрати сміття після реставрації.

Ремонтно-реставраційні роботи завершать до 31 грудня 2022 року. Гарантію на такі роботи просять на п'ять років. Аукціон запланований 30 серпня.

Як писав KHARKIV Today, Прибутковий будинок Макса Гельферіха побудований в стилі німецького національного романтизму. Першим власником дворового місця по вулиці Маршала Бажанова, 14 (в минулому Чорноглазівська) був син харківського купця, доктор медицини, ректор імператорського Харківського університету, дійсний статський радник Іван Петрович Щелков.

Він побудував кам'яний двоповерховий будинок і службові будівлі. Потім він продав будинок рідному брату промисловця Альберту Християновичу Гельферіху. У Гельферіха була дружина, дочки Євгенія, Ольга, Емілія і сини Максиміліан і Вільгельм.

У 1913 році батьківська садиба перейшла до Макса Альбертовича Гельферіха. Прибутковий будинок Макса Гельферіха був закінчений в 1915 році.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.