Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

16 травня, 2021 - 12:00

У Харкові підірвали вежу елеватора

Фото: Сергей Козлов/KHARKIV Today
60-метрову споруду вдалося демонтувати з другої спроби.

Вежа елеватора впала приблизно о 10:05.

16 травня вранці біля Південного вокзалу підірвали вежу старого елеватора. Вже з 9 ранку на вулиці Євгена Котляра почали збиратися зацікавлені харків'яни. Десятки людей прийшли подивитися на те, як впаде вежа висотою 60 метрів — приблизно з 16-поверховий будинок.

Вибух був призначений на 10 годину ранку. Приблизно в цей же час він і пролунав. Вежа впала в лічені секунди, огорнувши навколишні вулиці клубами пилу.

Елеватор на вулиці Євгена Котляра збудували на початку ХХ століття. На початку 90-х старий млин зруйнували, а на його місці збиралися побудувати новий, але підприємство, якому належав комплекс, збанкрутувало, і елеватор став будівлею-примарою. Сюди почали приходити любителі екстремальних розваг. Один з них в 2016 році хотів зробити селфі і впав з висоти.

У 2020 році будівельна компанія "Житлобуд-1" заявила про намір будувати на місці елеватора житловий комплекс. Для цього будівлю потрібно було знести. Перший вибух тут пролунав 18 жовтня 2020 року. Бетонний каркас будівлі висотою близько 25 метрів встояв, його пізніше розібрала будівельна техніка. Другий вибух був призначений на 25 квітня, але демонтаж відклали через негоду.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.