У Харкові навчали пекти паски з унікального борошна
Десятки жителів Харківщини долучились до випікання пасок до Великодня.
Харківщина вважається однієї із найбільш замінованих областей України. Близько 40% території забруднені вибухонебезпечними предметами, з яких понад 574 тисячі га — сільгоспугіддя, зазначив начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.
До майстер-класу долучилися десятки жителів Харківщини. В приготуванні пасок також взяли участь фахівці Центру гуманітарного розмінування та швидкого реагування ДСНС України. Сапери розповіли про необхідність розмінування сільськогосподарських угідь та нагадали про правила поведінки на деокупованих і постраждалих територіях.
"На території Харківської області збільшується кількість машин механізованого розмінування, що пришвидшує теми розмінування області. На даний час підрозділи ДСНС запустили 8 машин механізованого розмінування. До кінця місяця передбачається збільшення кількості розрахунків до 40", — додав начальник загону гуманітарного розмінування та піротехнічних робіт міжрегіонального Центру гуманітарного розмінування та швидкого реагування ДСНС України Ігор Овчарук.
Фермери Харківщини також надали свою продукцію для участі у проєкті "Soul of Soil 2.0". Збільшувати площі розмінування вдається завдяки розмінуванню земель за підтримки держпрограми компенсації вартості робіт.
"Наше господарство працює на площі 2100 гектарів. Потенційно замінованими вважаються близько 10% площі. Завдяки держпрограмі вже вдалося розмінувати 21,7 га, ще на черзі понад 160. Завдяки цьому ми зможемо збільшити посівні площі під озимину вже цьогоріч", — розповів керівник ТОВ "Хлібопродукт" Сергій Ліхно.
З питань участі в держпрограмі з розмінування земель сільськогосподарського призначення аграрії Харківщини можуть звертатися до Центру координації протимінної діяльності при Харківській ОВА.
"Торік завдяки діяльності центру вдалося провести близько 20 тендерів з розмінування. Наразі ми маємо 40 000 гектарів земель для нетехнічного обстеження. Їх ми розподіляємо між операторами протимінної діяльності. Заявки отримуємо практично щодня", — повідомив координатор Центру координації протимінної діяльності при Харківській ОВА Данило Кислий.
Борошно для пасок змололи у Миколаєві з пшениці, яку виростили на звільнених та розмінованих полях Херсонщини та Миколаївщини. Майстер-клас покликаний привернути увагу суспільства до викликів повномасштабного вторгнення, а саме питанню мінної небезпеки в регіонах країни.
Як писав KHARKIV Today, через міни та розтяжки на Харківщині з початку війни загинули понад 90 людей. В області знешкодили 109 000 вибухонебезпечних предметів.