Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У Харкові можна не виходячи з дому зареєструвати місце проживання

Фото: Вся Власть
Фото: Вся Власть
Для цього потрібно використовувати портал або додаток "Дія".

Харків'яни першими в Україні можуть реєструвати місце проживання онлайн.

З 17 травня електронна реєстрація місця проживання стала доступною для жителів Харкова. Для пілотного запуску і тесту цього сервісу обрали Харків, оскільки тут розвинули і модифікували реєстр територіальної громади та його інтеграцію з державними реєстрами. Про це повідомили в Міністерстві цифровий трансформації.

Отримати послугу можна на порталі або в додатку "Дія". Для цього потрібно мати паспорт у вигляді ID-карти, заповнити заяву і сплатити адміністративний збір — 13 гривень 60 копійок.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Харківській області почали приймати документи на субсидії за новими правилами

За словами секретаря Харківської міськради Ігоря Терехова, у 2020 році в місті близько 58 тисяч чоловік зареєстрували місце проживання.

"За статистикою, реєстрація місця проживання є найпопулярнішою послугою в Україні. У нас у місті кожен другий відвідувач центрів надання адміністративних послуг звертається саме по цю послугу. Торік її отримали близько 58 тисяч осіб. Тепер вона стане набагато доступнішою, тому що отримати її можна буде в електронному вигляді. Це ще один крок уперед, бо у людини немає необхідності ходити по кабінетах, навіть приїжджати до центру адмінпослуг - вона може зробити все, не виходячи з дому ", — пояснив Ігор Терехов.

Поки власники паперових паспортів не можуть стати або знятися з реєстрації місця проживання онлайн, але планується, що пізніше ця послуга стане доступною і для них.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.