Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

17 травня, 2021 - 15:50

У Харківській області почали приймати документи на субсидії за новими правилами

Управління соцзахисту отримали бланки декларацій.

Управління соцзахисту отримало бланки декларацій.

14 травня Департамент соціального захисту населення Харківської обласної державної адміністрації отримало бланки декларацій для оформлення субсидій за новими правилами. Управління соцзахисту почали прийом документів сьогодні, 17 травня. Про це KHARKIV Today повідомив директор Департаменту Юрій Шпарага.

"Ще в п'ятницю ми отримали від Міністерства соціальної політики форму нових бланків декларацій для того, щоб громадяни змогли подати документи за новим порядком. З сьогоднішнього дня всі управління соціального захисту населення та уповноважені особи в громадах почали прийом документів на призначення субсидій на наступний період", —  сказав Юрій Шпарага.

Бланки декларацій прийшли в електронному вигляді. Їх можна отримати в управліннях соцзахисту або роздрукувати самим, бланки розміщені на сайті Миністерства соціальної політики на отримання субсидії повинні подати відповідні документи протягом п'яти місяців (до вересня включно). Це можна зробити безпосередньо в управліннях соцзахисту, центрах надання адміністративних послуг, структурних підрозділах з питань соціального захисту населення райдержадміністрації, виконавчих органів міських рад, поштою або за допомогою електронного сервісу на офіційному сайті Мінсоцполітики.

Незалежно від місяця подачі документів, субсидію призначать всім з 1 травня 2021 року. Виплачувати її будуть тільки в готівковій формі, безготівкові розрахунки скасовуються.

Відзначимо, в опалювальному сезоні 2020-2021 житлову субсидію отримували 235 тисяч домоволодінь в Харківській області. 5000 з них нараховували субсидію на тверде паливо. До нового опалювального сезону в регіоні очікують приблизно таку ж кількість субсідіантів, але все буде залежати від доходів громадян і тарифів на комунальні послуги.

"Якщо доходи громадян будуть рости, то, звичайно, одержувачів субсидій буде менше. Якщо тарифи будуть рости, то одержувачів субсидій буде більше. Станом на сьогодні фактично мало ростуть доходи, і на місці стоять тарифи. Тому ми не очікуємо в даний момент, що буде збільшення. Якщо ситуація так і буде зберігатися до початку опалювального періоду, то ми розраховуємо приблизно на таку ж кількість одержувачів субсидії, як і в 2020-2021 році —  тобто 235 тисяч домоволодінь по Харківській області ", — пояснив директор Департаменту соцзахисту населення ХОДА.

Як писав KHARKIV Today,з січня 2021 року в Україн отримання субсидії не поспішати і не створювати черги, оскільки документи можна подати протягом п'яти місяців.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.