Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У Харківській області зафіксована найбільша кількість вибухонебезпечних предметів

Ілюстративне фото: ГУ ДСНС у Харківській області
Щодня сапери знешкоджують від 200 до 1000 небезпечних предметів

Окупанти залишають вибухівку навіть у дитсадках.

Про це повідомив начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов під час засідання Комітету Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг.

“Коли вибиваємо ворога з того чи іншого населеного пункту, знаходимо у дитячих садочках заміновані дитячі ліжка. Небезпечним залишається також приватний сектор. Ворог проводить дистанційне мінування або спеціальне — вручну. Окупанти застосовують найсучасніші засоби й військові знаряддя, які не виявляють металошукачі”, — розповів Олег Синєгубов. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розмінували тільки 20%. Хто найчастіше підривається на мінах у Харківській області?

Майже щодня на мінах та нерозірваних снарядах окупантів підриваються цивільні громадяни, працівники сільгосппідприємств, екстреної медичної допомоги. Є випадки, коли підриваються й фахівці ДСНС, які займаються розмінуванням. За статистикою Міністерства внутрішніх справ, Харківщина наразі визнана найзасміченішою вибухівкою областю. Впродовж доби сапери знешкоджують від 200 до 1000 вибухонебезпечних предметів.

1
На Харківщині зафіксована найбільша кількість вибухівки. Фото: ХОВА

Розв’язати проблему можливо за допомогою міжнародного співробітництва, зокрема надання якомога більшої кількості сучасної техніки для розмінування деокупованих територій. Від цього залежить відновлення інфраструктури та налагодження життєдіяльності в області, зауважив очільник ОВА.

Як писав KHARKIV Today, жителів Харківської області просять повідомляти про міни в поліцію.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.