У Харківській області виявили африканську чуму
Африканську чуму у свиней офіційно підтвердили у лабораторії сусідньої області.
На території національного природного парку "Слобожанський" Краснокутської селищної ради Богодухівського району у свиней виявили африканську чуму. Про це повідомили у Головному управлінні Держспоживслужби у Харківській області.
"Зараз фахівці ГУ Держспоживслужби у Харківській області разом з представниками причетних служб проводять комплекс заходів з ліквідації вогнища та недопущення подальшого розповсюдження інфекції у відповідності з Інструкцією з профілактики та боротьби з африканською чумою свиней", — відзначили у Держспоживслужбі у Харківській області.
Відзначимо, африканська чума відноситься до гостроінфекційного особливо небезпечного захворювання свиней, яке супроводжується лихоманкою, крововиливами і синюшністю. Характеризується високою смертністю. У ґрунті вірус залишається життєздатним до трьох місяців, у копчених м'ясних продуктах — до шести місяців, у замороженому м'ясі — до трьох років. Хвороба не лікується і не піддається профілактиці.
У Держспоживслужбі відзначили: щоб запобігти африканській чумі, потрібно дотримуватися кількох правил: спеціалізовані свиногосподарства повинні працювати у закритому режимі, свині — міститися у закритих приміщеннях і не контактувати з іншими тваринами, обслуговувати свиней необхідно у змінному спецодязі. Не можна купувати свиней без ветеринарних документів. При виявленні трупа свині — негайно звернутися до ГУ Держспоживслужби у Харківській області.
Як писав KHARKIV Today, африканську чуму реєстрували у Харківській області у червні 2019 року. До Держспоживслужби Харківської області звернувся житель села Котелевка Краснокутського району і повідомив, що у нього вдома вмирають свині. Фахівці встановили: причиною загибелі тварин стала африканська чума.