Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У Харківській області побільшало інсультів

Фото: ХОВА
У більше ніж 1000 жителів регіону діагностували інсульт.

Вік людей з інсультом зменшується.

За рік у Харківській області зареєстрували 1152 випадки інсульту, що на 20% більше, ніж минулого року. Про це повідомили у Харківській обласній військовій адміністрації з посиланням на департамент охорони здоров'я.

"Інсульт стає молодше і молодше з кожним роком. На сьогодні ми маємо 70% пацієнтів, яким тільки виповнилося 55 років, але маємо такі ж випадки, коли пацієнтам навіть 20, 30 років", — розповіла заступниця директора департаменту охорони здоров'я ХОВА Жанна Овчарова.

Інсульт може виникати через хронічні захворювання, травми, малорухливий спосіб життя і неправильне харчування. Симптомами інсульту є запаморочення, порушення координації рухів, різка зміна тембру голосу та оніміння кінцівок.

Жителям Харківської області радять проходити регулярне обстеження у профільних лікарів, аби уникнути інсульту. При виникненні симптомів інсульту слід вчасно звертатися до Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. 

"Чим раніше швидка доставить до лікарні хворого з порушенням мозкового кровообігу або з підозрою на цей стан, тим швидше буде надана допомога і вона буде набагато ефективніше. Якщо ми надаємо допомогу в перші години, то великий відсоток пацієнтів не інвалідізуються. Вони повертаються до нормального життя", — зазначив завідувач нейрохірургічного відділення одного з медзакладів Харкова Юрій. 

Сьогодні пацієнтам із діагностованим інсультом надають допомогу в чотирьох медзакладах Харкова та районних лікарнях області.

Як писав KHARKIV Today, із початком осені захворюваність на COVID-19 в Україні щотижня збільшується приблизно на 40%. На Київщині — на 42%, на Кіровоградщині — на 180%, на Житомирщині — у 1,5 раза, на Харківщині — удвічі.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.