Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У Харківській міськраді не сказали, чи позбавлять підсанкційного Фукса почесного звання

Фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
Павлу Фуксу присвоїли звання у 2014 році.

У міськраді не надали прямої відповіді запитувачу інформації щодо регалій олігарха Павла Фукса.

У Харківської міської ради спитали, чи є олігарх Павло Фукс почесним громадянином Харкова та у разі наявності в нього такого звання, чи планують ухвалити рішення щодо його позбавлення. Відповідний запит від імені Сергія Зеленського опублікований на порталі "Доступ до правди".

"Якщо так, то чи планується позбавлення цього звання на фоні того, що Павло Фукс є підсанкційною особою та звинувачується СБУ у незаконному заволодінні активами українських компаній на понад 100 млрд грн, масштабних фінансових махінаціях зі стратегічними підприємствами, ухиленні від сплати податків тощо?", — запитав автор.

Запит був зроблений 16 травня. Перший лист запитувачу надійшов 25 травня. Однак відповідей у ньому він не отримав, оскільки у міськраді заявили про необхідність узяти більше часу для надання відповіді через великий обсяг інформації, спираючись на ч. 4 ст. 20 Закону України "Про доступ до публічної інформації". Згідно з законом, розпоряднику інформації дозволено продовжити строк розгляду запиту до 20 робочих днів, якщо запит стосується надання великого обсягу інформації або потребує пошуку інформації серед значної кількості даних.

"Оскільки запитувана вами інформація потребує пошуку серед зазначеної кількості даних, а також те, що для її узагальнення, підготовки повної та обґрунтованої відповіді треба використати зазначений час, остаточна відповідь надана у визначений законом термін", — зазначили у відділі з питань топоніміки та охорони історико-культурного середовища Харківської міської ради.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Фукса за борги забрали ТЕЦ у Харківській області

Наступна відповідь надійшла 13 червня. У ній відділ повідомив, що Павло Фукс дійсно має звання почесного громадянина Харкова. Рішення щодо присвоєння Фуксу цього звання ухвалили на 34 сесії Харківської міської ради шостого скликання, яка проходила 6 серпня 2014 року. Проте відповідати на питання щодо наявності або відсутності планів позбавити Фукса почесного звання у відділі не стали. Там зазначили, що звернення, для відповіді на яке необхідно створити інформацію, не вважається інформаційним запитом, розпорядник інформації не має створювати інформацію на вимогу запитувача.

"Документ, що містить іншу запитувану інформацію, Харківської міською радою та її виконавчими органами не створювався. Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 22 закону розпорядник інформації має право відмовити у задоволенні запиту у разі якщо розпорядник інформації не володіє і не зобов'язаний відповідно до його компетенції, передбаченої законодавством, володіти інформацією, щодо якої зроблено запит", — сказано у відповіді відділу з питань топоніміки та охорони історико-культурного середовища Харківської міської ради.

Як писав KHARKIV Today, улітку 2021 року Рада національної оборони та безпеки України ухвалила рішення про введення санкцій щодо Павла Фукса. Це було пов'язано з діяльністю компанії "Голден Деррік". За словами секретаря РНБО Олексія Данилова, в один день були зареєстровані 19 підприємств у місті Олександрія на одну людину, які потім отримали дозвіл на видобуток вуглеводнів. 24 червня 2021 президент Володимир Зеленський підписав указ, яким, зокрема, ввели санкції відносно Фукса.

16 травня 2023 року в СБУ повідомили про оголошення підозри Павлу Фуксу, а також двом топменеджерам його холдингу. Їх підозрюють у масштабних фінансових махінаціях. За даними слідства, компанії Павла Фукса скуповували за безцінь у збанкрутілих банків кредитні зобов'язання підприємств і втручалися у їхню роботу. З 2018 року Фукс незаконно заволодів активами українських компаній на більше ніж 100 мільярдів гривень, повідомляє СБУ.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.