Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У Харківській міськраді не показали деякі угоди щодо ремонту закладів освіти

Фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
Угоди були підписані ще минулого року, однак вони досі не оприлюднені.

Сума угод складає більше ніж десять мільйонів гривень.

Департамент освіти Харківської міської ради не розмістив у системі публічних закупівель ProZorro договори щодо ремонту будівель школи й дитячих садків, хоча вони були підписані ще до листопада минулого року. Про це пише Харківський антикорупційний центр із посиланням на портал публічних коштів Є-data.

Зокрема, 5 жовтня департамент освіти підписав угоди з фірмою "Палмаз Груп" про ремонт гімназії №1 у Харкові, закладу дошкільної освіти №13 і Харківського технологічного ліцею №9. Сума договорів склала 5,5 мільйона гривень.

"Але в системі "Прозорро" угоди на ремонт шкіл Департаменту почали з'являтись лише з 1 листопада. Цих договорів немає в системі досі", — зазначили у ХАЦі.

Фірма "Палмаз Груп" заснована Анатолієм Козіною, її директор — Віктор Безрученко. До цього був указаний співзасновником і директором Анатолій Мазалов. За інформацією ХАЦу, "Палмаз Груп" має стосунок до оточення колишнього народного депутата від "Опозиційної платформи — За життя" Ігоря Абрамовича.

Не знайшли у ProZorro і договору між департаментом освіти Харківської міськради та фірмою "БВКФ "Технікабуд" про ремонтні роботи закладу дошкільної освіти №450. За послугу заплатили півтора мільйона гривень. Угоди про ремонт гімназії №169 у Харкові також немає, її вартість склала мільйон гривень. Ще 900 000 гривень сплатили цій фірмі за ремонт у закладі дошкільної освіти №323, угода не опублікована. Заснував "БВКФ" "Технікабуд" Олександр Волков, він же вказаний директором цієї фірми.

П'ятого жовтня минулого року департамент освіти підписав ще одну угоду — з фірмою "Науково-виробниче підприємство "Електротехсервіс". Вона стосувалася ремонту дитячого садка №70. У листопаді підряднику сплатили 1,2 мільйона гривень. Фірмою володіє Євгеній Васильович Роман. Йому належить також фірма "Енерго Х", якій регулярно віддавали підряди у Харківській міській раді щодо робіт із зовнішнім освітленням.

У вересні 2022 року був підписаний договір із приватним підприємством "Венера+" про ремонт дитсадка №29. За послуги заплатили 1,1 мільйона гривень. Засновником і директором фірми зазначений Сергій Пастух. Цього ж місяця уклали угоди щодо ремонту дитячих садків із приватним підприємством "Альфа-Буд-С". Заснував цю фірму Данило Пастух, посаду директора в ній обіймає Сергій Пастух.

"Ця фірма багато років отримує підряди від Департаменту освіти. По вересневим угодам підряднику заплатили понад мільйон гривень", — зазначили у ХАЦі.

Харківський антикорупційний центр нагадав, що раніше було відомо про те, що адміністрація Індустріального району Харківської міськради не завантажила у систему публічних закупівель ProZorro три договори про ремонт укриттів у закладх освіти. При цьому, підрозділи Харківської обласної військової адміністрації ще взимку оприлюднили звіти про угоди, які були підписані щодо ремонтів влітку та восени.

Як писав KHARKIV Today, наприкінці 2022 року у громадах Харківщини почали обладнувати укриття у закладах освіти. На проєкти й ремонти запланували спрямувати понад 26 мільйонів гривень. Укриття будуть ремонтувати в одинадцяти населених пунктах регіону.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.