У Грозі шукають людей, які могли надавати інформацію братам-коригувальникам
Поки нікого з тих, хто листувався із навідниками, не затримали.
Навідники на село Гроза, під час російського удару по якому загинули 55 людей, установлені. Наразі слідчі перевіряють версію щодо проживання у Грозі або сусідніх селах інших зрадників та з'ясовують, з яких мотивів жителі Грози надавали інформацію навідникам, 30-річному Володимиру Мамону та його молодшому брату 23-річному Дмитру Мамону.
"Також перевіряються мотиви та вид інформації, яку передавали зрадникам місцеві мешканці у телефонних розмовах та переписках. При встановленні умислу щодо передачі інформації ворогу, це буде вже підпадати під склад злочину, і такі особи будуть притягатись до кримінальної відповідальності", — розповів речник Харківської обласної прокуратури Дмитро Чубенко.
Поки ніхто із тих людей, які передавали інформацію навідникам, не затриманий і підозру не отримував. Наразі знайдено багато листувань із Мамонами. За інформацією KHARKIV Today, серед загиблих є одна людина, яка спілкувалася з Володимиром і Дмитром Мамонами, це підтверджують листування. Слідчі продовжують опитувати усіх жителів.
Як писав KHARKIV Today, 11 жовтня СБУ повідомила, що встановила двох навідників на Грозу. Ними виявилися двоє місцевих жителів — 30-річний Володимир Мамон та його молодший брат 23-річний Дмитро Мамон. Обидва — колишні поліцейські. Під час окупації села обійняли посади у так званому "управлінні внутрішніх справ військово-цивільної адміністрації Харківської області". Напередодні деокупації втекли до Росії. У жовтні почали збирати інформацію про перепоховання українського військового. Для цього листувалися з місцевими мешканцями.
Нагадаємо, російські військові вдарили "Іскандером" по Грозі удень 5 жовтня. Удар здійснили по магазину і кафе, де проходили поминки. Там знаходилися близько 60 людей.
Станом на ранок 11 жовтня кількість загиблих у Грозі збільшилася до 55 людей. За добу встановили серед загиблих ще дві жінки, які до цього вважалися як зниклі безвісти. Серед загиблих є 8-річний хлопчик.
У Грозі слідчі опитали майже усіх жителів. У тому числі був допитаний власник кафе, де проходили поминки, адже він був засуджений за колабораційну діяльність. Проте інформації, яка б підтверджувала його причетність до наведення ракети, не було. У власника кафе під час ракетної атаки загинула рідна сестра і племінниця.