Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У департаменті освіти розповіли, чому підземну школу будують саме в Індустріальному районі

Скрін: Харківська міськрада
Такі школи планують влаштувати в усіх районах міста.

Підземна школа має запрацювати із 1 березня, займатися у ній зможуть і школярі, і дошкільнята.

У Харкові продовжують будувати підземну школу в Індустріальному районі. На сьогодні будівельники змонтували усі бетонні конструкції та приступили до проведення гідро- та теплоізоляції, систем каналізації, водогону та вентиляції. Відкрити школу планують у березні цього року. Після цього будуватимуть ще одну підземну школу. Вона з'явиться у центрі.

"Працюють, графік робіт поки що виконується. Унікальність у тому, що це перший проєкт в Україні — будівництво підземної школи. Фінансування цієї школи виключно за кошти міського бюджету. Орієнтовна вартість цієї школи — 56-58 мільйонів гривень. Я хочу, щоб в усіх районах Харкова такі школи з'явилися. Зараз закінчуємо в Індустріальному районі, а потім перейдемо на центральні райони міста Харкова", — розповів мер Харкова Ігор Терехов.

Як пояснила директорка департаменту освіти Харківської міської ради Ольга Деменко, місце для будівництва першої підземної школи в Індустріальному районі обрали не випадково. На станції метро "Тракторний завод" є лише одне приміщення, де можуть займатися школярі. Їхати до центру їм далеко, у більшості шкіл у цьому районі захисних споруд немає. Крім того, для будівництва потрібна була велика площа землі, в Індустріальному району таку знайшли.

"Ми, коли вибирали саме локацію, то ми розраховували на те, скільки дітей в школі, скільки навчальних закладів навкруги. Так от, дивіться, школа 88, 50 метрів від школи 88 — школа 80, ще 150 метрів — це школа 119, і через дорогу — 113 школа. Тобто скупчення дуже велике, і дуже багато садочків", — розповіла Ольга Деменко.

Вихованців дитсадків планують теж навчати у підземній школі по кілька годин на тиждень, як зараз це уже роблять у метрошколі. Усього у підземній школі зможуть навчатися 900 школярів: по 450 дітей у дві зміни. Де саме з'явиться друга підземна школа у Харкові, поки не розголошують.

"Так, ми уже знаємо, яка школа буде слідуюча. Але ми не будемо сьогодні оголошувати номери шкіл, бо у нас таких шкіл наразі кілька, які чекають на те, щоб було розпочато будівництво. Тому ми почали, слава Богу, йде успішно, і будемо продовжувати. Бо, на жаль, навіть коли буде перемога, з таким клятим сусідом наші діти вже ніколи не будуть у безпеці", — каже Деменко.

з
Скрін: Харківська міськрада
з
Скрін: Харківська міськрада

Як писав KHARKIV Today, метрошкола не може вмістити великої кількості людей. Аби учні змогли займатися у безпечних умовах під час війни, у місті будують першу підземну школу в Індустріальному районі.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.