Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У деокупованому селі на Харківщині завершують ремонт амбулаторії

Фото: ХОВА
1
Вартість робіт становить 11,7 мільйона гривень.

Ремонт амбулаторії у Великих Проходах Харківського району в ХОВА обіцяють завершити до кінця жовтня.

Село Великі Проходи було окуповане на початку повномасштабного вторгнення Росії і звільнене у вересні 2022 року під час контрнаступу ЗСУ. 

Населений пункт був пошкоджений на 70%. Найбільших руйнувань у червні минулого року зазнала нова будівля місцевої амбулаторії, відкрита у 2021 році.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що окупанти зробили з ліцеєм та амбулаторією на Харківщині 

На сьогодні в медзакладі вже замінили дах, фасад і провели внутрішні роботи. Також встановили нові двері та вікна. Відновлення амбулаторії коштує 11,7 мільйона гривень.

"Тут були значні пошкодження, повністю стіни були зруйновані. Довелося заново класти стіни з гіпсокартону та цегли. Виконали тинькування, шпаклювання і фарбування стін. Також замінили електрику і опалення, зробили новий паркан. Залишилося провести незначні роботи та благоустрій території", — розповів виконроб Ігор Кокарєв.

Нині у населеному пункті відновлено газопостачання, триває відновлення електромереж.

"В селі проживає 275 людей. Переважно тут мешкають люди похилого віку і їм необхідне постійне медичне обслуговування. Зараз жителі можуть звертатися до лікаря в Малих Проходах, також сюди приїжджають представники міжнародної медичної гуманітарної організації "Лікарі без кордонів" і українсько-ізраїльської місії медичних волонтерів "FRIDA Ukraine"", — розповів начальник Харківської РВА Володимир Усов.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Відбудова у Дергачах: коли завершать ремонт

Капремонт амбулаторії у Великих Проходах, а також у селах Руська Лозова, Черкаська Лозова та в селищі Лісне проходить коштом фонду ліквідації наслідків збройної агресії та місцевих бюджетів. Роботи планують закінчити цього року. Також триває відновлення в обласній дитячій клінічній лікарні та у Центрі первинної медико-санітарної допомоги міста Дергачі. Крім того, за кошти обласного бюджету відновлюється травматологічна лікарня, – розповів заступник начальника ХОВА Михайло Харнам.

Як писав KHARKIV Today, Харківська область отримала від держави 1 мільярд гривень на відновлення. На ці гроші відбудують 62 об’єкти інфраструктури.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.