Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У чотирьох районах Харківщини із семи тривають жнива

Фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
Аграрії обробили майже 17 000 гектарів полів.

Через мінну небезпеку певна кількість полів у регіоні поки не придатні для використання.

Попри обстріли у Харківській області на підконтрольній території чотирьох районів тривають жнива. Це — Лозівський, Красноградський та частина Богодухівського та Чугуївського районів. Про це повідомили у Харківській обласній військовій адміністрації.

Зазначимо, усього у Харківській області — сім укрупнених районів. Жнива не проходять в Ізюмському, Куп'янському та Харківському районах.

Станом на 14 липня на Харківщині намолочено понад 55 000 зерна ранніх зернових та зернобобових культур, оброблено майже 17 000 гектарів полів.

Зокрема, намолочено:

  • 37 000 тонн озимої та ярої пшениці з площі майже 11 000 гектарів (4% до площі збирання);
  • 15 000 тонн озимого та ярого ячменю з площі 4500 гектарів (7%);
  • 3000 тонн гороху з площі 1600 гектарів (15 %).

"На сьогодні лідерами за темпами збирання є господарства Лозівського району, де обмолочено 12% площ ранніх зернових та зернобобових культур та зібрано 23 000 тонн зерна нового врожаю", — зазначив виконуючий обов'язки директора департаменту агропромислового розвитку ХОВА Костянтин Панфілов.

Деякі поля залишаються замінованими, співробітники Держслужби з надзвичайних ситуацій працюють над розмінуванням, аби аграрії могли виконати збиральні роботи.

"В умовах війни для аграріїв проблемою номер один стали заміновані поля. Через масштабне мінування ворогом певна кількість полів у Харківської області поки непридатна для  використання у сільськогосподарській діяльності", — зазначили у Харківській обласній військовій адміністрації.

Крім того, через обстріли відбуваються пожежі на полях. Як повідомили у ХОВА, з 3 липня у Харківській області зафіксовано сім таких пожеж. Усього вигоріло 46,6 гектара пшениці та два гектари ячменю в Ізюмському та Чугуївському районах.

Як писав KHARKIV Today, збирання ранніх зернових та зернобобових культур розпочали на Лозівщині 8 липня. У Лозівському районі прогнозують середню врожайність. 

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.