Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У чому підозрюють колишнього очільника Управління СБУ в Харківській області

Фото: Держбюро розслідувань
Романа Дудіна підозрюють у держзраді та самовільному залишенні місця служби.

Романа Дудіна затримали поза межами Харківської області.

Колишньому начальнику Управління Служби безпеки України в Харківській області оголосили підозру за ч. 1 ст. 111 (державна зрада) та ч. 5 ст. 407 (самовільне залишення місця служби без поважних причин, вчиненому в умовах воєнного стану військовослужбовцем) Кримінального кодексу України. Про це повідомили в Офісі генерального прокурора України.

Як установило слідство, 24 лютого 2022 року Роман Дудін на посаді начальника управління СБУ в Харківській області за власною ініціативою став діяти на шкоду обороноздатності та державній безпеці України — не виконував завдання, аби захистити суверенітет, та намагався усунути з посади голову Харківської обласної військової адміністрації Олега Синєгубова.

"Підозрюваний перешкоджав функціонуванню єдиної системи управління сил безпеки та сил оборони та не здійснював функцій та завдань, покладених на УСБУ в області щодо захисту державного суверенітету, конституційного ладу, територіальної цілісності України. Також він вчинив багатоетапні дії, направлені на усунення голови Харківської обласної військової адміністрації від виконання обов’язків", — розповіли в Офісі генерального прокурора України.

За інформацією Державного бюро розслідувань Роман Дудін, фактично діяв в інтересах воєнізованих підрозділів та спецслужб Російської Федерації.

Як зазначили в Офісі генпрокурора, Роман Дудін — співробітник-військовослужбовець СБУ України та підпорядкований командувачу угруповання військ "Харків". Він повинен був виконувати обов'язки військової служби під час воєнного стану, однак самовільно залишив місце служби та поїхав із Харківської області.

"Підозрюваний усунувся від виконання бойових розпоряджень командувача та виконання завдань, пов’язаних з організацією контррозвідувальної та контрдиверсійної діяльності УСБУ в Харківській області, а також участі цього підрозділу в обороні міста Харкова у складі сил угруповання військ "Харків", — пояснили в Офісі генпрокурора.

Зазначимо, санкція статей, за якими підозрюють Романа Дудіна, передбачає покарання до 15 років позбавлення волі.

Дудиндудин

Нагадаємо, Президент України Володимир Зеленський звільнив начальника УСБУ в Харківській області 29 травня, після приїзду до Харкова. Зеленський зазначив, що Роман Дудін не працював на захист міста з перших днів повномасштабної війни. Після звільнення Дудін опублікував кілька відео, де заявляв, що його "знесли" недоброзичливці.

Як писав KHARKIV Today, Романа Дудіна затримали в одній з областей на заході України.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.