Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Три місяці. Суд виніс вирок куп'янській депутатці за державну зраду

Фото: ХАЦ
Світлана Пасічник визнала свою провину.

Світлані Пасічник заборонили працювати у закладах освіти десять років.

27 січня Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області визнав винною у колабораціонізмі депутатку Куп'янської міської ради Світлану Пасічник та призначив їй покарання — три місяці арешту з позбавленням права обіймати керівні посади у закладах освіти строком на десять років. Про це повідомили у Харківському антикорупційному центрі з посиланням на Єдиний державний реєстр судових рішень.

Винною Світлану Пасічник визнали за ч. 3 ст. 111-1 (колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України.

Нагадаємо, 55-річну Світлану Пасічник затримали наприкінці листопада 2022 року у Куп'янському районі. Слідство встановило, що до війни жінка обіймала посаду керівника різних освітніх закладів, неодноразово очолювала відділи освіти, культури, молоді та спорту в органах місцевого самоврядування Куп'янського району.

У 2020 році Пасічник стала депутаткою Куп'янської міськради у 2020 році, вона представляла партію "Слуга народу". Наприкінці грудня 2022 року харківський осередок партії "Слуга народу" позбавив її мандату.

Під час окупації Пасічник обійняла посаду директорки так званого "Купянского регионального центра профессионального образования". Окупанти створили його на базі захопленого українського державного закладу освіти. Там депутатка запровадила російську освітню програму. Вона дала вказівку видавати учням російські підручники та закликала вчителів переходити на бік окупантів.

"Цікаво, що на 1 вересня 2021 року, Пасічник завітала до Куп'янського регіонального центру професійної освіти, щоб привітати учнів з Днем знань. А вже у 2022 році в цей заклад Пасічник завітала представляючи окупаційну владу", — зазначили у Харківському антикорупційному центрі.

У суді Пасічник визнала вину. Під арештом вона буде до 26 лютого 2023 року (строк відбування покарання — з 26 листопада 2022 по 26 лютого 2023). 

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.