Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

На деокупованій Харківщині затримали депутатку-колаборантку

Фото: Управління СБУ у Харківській області
Депутатка перебуває під вартою.

Жінка дала вказівку видавати учням російські підручники та закликала вчителів переходити на бік окупантів.

У Куп'янському районі співробітники Служби безпеки України викрили у співпраці з російськими окупантами 55-річну депутатку міської ради. Жінку затримали. Про це повідомив речник Управління Служби безпеки України в Харківській області Владислав Абдула.

Як установило слідство, до війни жінка обіймала посаду керівника різних освітніх закладів, неодноразово очолювала відділи освіти, культури, молоді та спорту в органах місцевого самоврядування Куп'янського району.

На початку липня цього року окупанти запропонували депутатці стати директором так званого "Купянского регионального центра профессионального образования". Загарбники створили його на базі захопленого українського державного навчального закладу. Жінка добровільно погодилася на пропозицію. У створеному окупантами центрі вона запровадила російську освітню програму.

"Вона розпорядилася видавати учням російськомовні підручники, рекомендовані "Министерством просвещения российской федерации", які були отримані нею від місцевої окупаційної адміністрації. Крім цього, з метою впровадження російських освітніх стандартів директорка закликала інших вчителів закладу до співпраці з державою-агресором", — розповіли в Управлінні СБУ у Харківській області.

Слідчі відкрили кримінальне провадження за ч. 3 ст. 111-1 (колабораційна діяльність у формі впровадження стандартів освіти держави-агресора у закладах освіти) Кримінального кодексу України. Жінці оголосили підозру та обрали їй запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

"Крім основного покарання за такий злочин у вигляді виправних робіт, арешту або позбавлення волі, до винної особи буде застосоване ще й додаткове покарання — позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк від 10 до 15 років", — розповіли в СБУ.

Як писав KHARKIV Today, директорка ліцею у Куп'янську, яка хотіла навчати за російськими програмами на Харківщині, отримала підозру. Для викладання за російськими стандартами директорка відправила вчителів "підвищувати кваліфікацію" в Росію.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.