Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Трагедія у харківському будинку для літніх людей: обвинувачені залишаться у СІЗО до січня 2022 року

Фото: KHARKIV Today
Рішення ухвалив Ленінський районний суд.

Обвинувачені залишаються у слідчому ізоляторі до 27 січня.

29 листопада Ленінський районний суд Харкова продовжив на 60 діб запобіжний захід чотирьом обвинуваченим у справі про пожежу у харківському пансіонаті "Золотий час", під час якої загинули 15 людей. Про це пише "Суспільне".

На засіданні суду прокурор Асхат Саліхов наполягав на продовженні запобіжного заходу на 60 діб, оскільки розслідування триває і є ризики впливу обвинувачених на свідків.

"Підстави, на яких були обрані запобіжні заходи, не втратили своєї актуальності та обґрунтованості. На даний момент триває судовий розгляд, допит постраждалих по даному кримінальному провадженню, ще не допитано свідків, не досліджено матеріалів кримінального провадження, заявлено відповідні клопотання, тому вважаю, що є всі підстави для продовження зазначеного запобіжного заходу строком на 60 діб", — заявив прокурор.

Адвокати обвинувачених просили для своїх підзахисних цілодобовий домашній арешт. Проте суд підтримав клопотання прокурора.

Окрім продовження запобіжного заходу, в суді пройшов допит доньки загиблої у пансіонаті "Золотий час" — Тетяни Ярмак. Жінка розповіла, що її 85-річну матір Ірину Палант до пансіонату відправив брат. Ярмак дізналася про перебування матері у "Золотому часі" у жовтні 2020 року. Утримання у пансіонаті брат оплачував з пенсії Ірини Палант, яка становила 5700 гривень (витрачалась майже вся сума). За словами Ярмак, її мати не скаржилася на умови у пансіонаті, але просила забрати її з цієї "лікарні". Забрати пенсіонерку з пансіонату міг лише той, з ким був укладений договір, — брат Тетяни.

Брата Тетяни Ярмак — Володимира Паланта допитали на одному із перших засідань. Як пишуть "Ґрати", Палант вирішив влаштувати матір у "Золотий час" через "нормальні умови". Під час допиту у суді претензій до обвинувачених не висловлював. Загибель людей під час пожежі назвав нещасною нагодою, цивільний позов не заявляв.

"Дзвонив до державних — там взагалі людей тільки вмирати брали. А тут умови для життя нормальні: і годують, і догляд лікарів. Лікар-терапевт, лікар-психолог. Якщо треба, зроблять укол", — розповідав на допиті Палант.

Наступне засідання призначене на 14 грудня. На ньому продовжать допит потерпілих.

Як писав KHARKIV Today, пожежа у будинку для літніх людей "Золотий час" сталася   21 січня 2021 року. Внаслідок пожежі загинули 15 людей, ще п'ятеро постраждали, одна з них померла через три дні.

23 січня Київський районний суд взяв під варту чотирьох підозрюваних без права внесення застави. До слідчого ізолятора відправили адміністратора Ігоря Мирончука, керуючих Ольгу та В'ячеслава Кравченків, власника будівлі, у якій знаходився будинок для літніх людей, — Славіка Акопяна.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.