Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

ТОП-10 найдорожчих спеціальностей у харківських університетах

Найдорожче навчатися на стоматологів, дизайнерів і юристів.

Напередодні початку вступної компанії KHARKІV Today склав ТОП-10 найдорожчих спеціальностей у популярних університетах Харкова. Ціни вказані за рік денної форми навчання на бакалавра і взяті з офіційних сайтів вишів.

Мінімальна вартість навчання бакалавра на контракті у харківських вишах коливається у межах 12 000-14 000 гривень у рік. Це середній поріг по Україні для її громадян, іноземці платять набагато більше. А ось максимальні цифри у Харкові набагато нижчі, ніж у топових вишах Києва (де цінник стартує від 50 000 гривень).


11. Харківський національний педагогічний університет ім. Сковороди

ХПНУ

Відкриває ТОП з найменшою максимальною вартістю навчання ХНПУ ім. Г. С. Сковороди. Рік навчання на спеціальностях «Філологія», «Дизайн», «Політологія», «Психологія», «Соціологія», «Право» та «Економіка» обійдеться у 24 830 грн.


10. Харківський національний університет радіоелектроніки

ХНУРЭ

Десяте місце посідає ХНУРЕ. Річна вартість навчання на освітніх програмах «Програмна інженерія» та «Штучний інтелект» складе 24 900 грн.


9. Харківський національний університет внутрішніх справ

ХНУВД

В  університеті рік навчання на спеціальності «Право» складе  25 000 грн.


8. Харківський національний університет ім. Каразіна

ХНУ

Один з найвідоміших університетів України виявився лише на восьмому місці з максимальною вартістю 25 550 грн. за рік навчання. Дану суму доведеться заплатити за більшу частину освітніх програм ВНЗ: медицина, журналістика, Бізнес-школа, економіка, міжнародні відносини, комп'ютерні науки, інформатика, соціологія.


7. Харківський національний економічний університет Семена Кузнеця

ХНЭУ

ХНЕУ ім. С. Кузнеця опинився на сьомому місці. Найдорожчими спеціальностями університету є «Готельно-ресторанна справа», «Туризм» і «Міжнародні відносини, громадські комунікації і регіональні студії». Вартість за рік навчання на даних спеціальностях становить 27 950 грн.


6. Харківський національний університет міського господарства ім. Бекетова

ХНУГХ

Рік навчання на спеціальностях «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація» і «Дизайн» у ХНУМГ ім. О. М. Бекетова, який займає шосте місце ТОПу, обійдеться у 29 000 грн.


5. Національний аерокосмічний університет ім. Жуковського «Харківський авіаційний інститут»

ХАІ ім. М. Є. Жуковського відкриває ТОП-5. 29 925 грн доведеться заплатити за рік навчання на спеціальностях «Економіка», «Психологія», «Фінанси, банківська справа і страхування», «Менеджмент», «Маркетинг», «Підприємство, торгівля, і біржова діяльність», «Інженерія програмного забезпечення» , «Комп'ютерні науки», «Комп'ютерна інженерія», «Інформаційні системи і технології» та «Кібербезпека».


4. Національний юридичний університет ім. Я. Мудрого

За рік навчання у НЮУ ім. Ярослава Мудрого також, як і в ХАІ, доведеться заплатити 29 925 грн. Однак відсутність інших розцінок і вища вартість «заочки» ставлять його на четверте місце.


3. Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут»

Бронза дістається ХПІ: вартість за рік навчання на «Бізнес-адмініструванні» становить 30 470 грн.


2. Національний фармацевтичний університет

Друге місце отримує НФУ. Найдорожчі спеціальності університету — «Фармація», «Клінічна фармація» та «Технології парфумерно-косметичних засобів» — навчання коштує 33 700 грн у рік.


1. Харківський національний медичний університет

Найдорожчим університетом Харкова став ХНМУ: вступ на спеціальність «Стоматологія» обійдеться у 47 600 грн у рік. Однак, якщо враховувати загальну тривалість навчання, то найдорожчими спеціальностями будуть «Медицина» і «Педіатрія» (44 000 грн у рік): за 5 років і 10 місяців в сумі доведеться заплатити 264 000 грн (за 4 роки і 10 місяців на «Стоматології» — 238 000 грн).

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.