Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Терехов розказав у Великій Британії, яким бачить відновлення Харкова

Фото: Ігор Терехов / Telegram
Мер представив п'ять пілотних проєктів.

Харківський міський голова Ігор Терехов поїхав до Великої Британії на конференцію з реконструкції України.

На конференції мер розповість про концепцію розвитку Харкова. Зокрема, 20 червня він разом із віцепрем'єр-міністром з відновлення України Олександром Кубраковим і помічником генерального секретаря ООН Деніз Браун обговорював механізми ефективного залучення Харкова до проєктів відбудови. Терехов пообіцяв ураховувати думку харків'ян при відбудові.

"І головне питання, яке турбує всіх нас, — залучення інвестицій на ці проєкти.  Наголошую: мешканці Харкова обов'язково матимуть змогу висловити свою думку та вплинути на те, як у майбутньому виглядатиме їхній район чи місто загалом", — зазначив Терехов.

Як повідомили у Харківській міській раді, на зустрічі з Кубраковим і Браун мер Харкова розповів про п'ять пілотних проєктів, які розробляють до генерального плану: "Спадщина" (про відновлення центру Харкова), "Промисловість" (у місті збудують сучасний й екологічно чистий завод у сфері енергетики), "Житло""Наукове сусідство" (сучасний багатофункціональний район на місці колишнього ринку, "Річки" (передбачає створення зон відпочинку, пішохідних і велосипедних доріжок).

Як писав KHARKIV Today, у Харківській міськраді планують залучити до масштабної відбудови іноземні компанії. Пошуки іноземних інвесторів тривають. Поки що усі зруйновані будинки у Харкові відбудовують великі харківські компанії за рахунок міського бюджету.

Як писав KHARKIV Today, навесні 2022 року команда із 9 харківських архітекторів під проводом всесвітньо відомого Нормана Фостера почала розмови про те, яким бути Харкову. Важливо розуміти, що це не Генплан і навіть не підготовка до нього, це не план відбудови, це не стратегія розвитку Харкова, а тільки її пошук, якщо хочете, передчуття, такий собі маніфест. І тому чогось чекати, вимагати швидких рішень, документів абощо, не варто. Взагалі усе, що робить Норман Фостер, його команда і харківські архітектори, - це суцільне волонтерство, ніхто з них не пов'язаний договором і ніхто не отримує зарплатню. Більше того, ця внутрішньопрофесійна розмова може призвести до чогось на фініші, а може й ні. Цього не приховують учасники.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.