Терехов розказав, чому він проти видобутку піску у Харкові
Харківський міський голова Ігор Терехов повідомив, що міська рада не планує міняти рішення щодо видобутку піску у мікрорайоні Жихор.
За його словами, попередню спробу приватної компанії вирубити ліс заради видобутку піску заблокували. Нагадаємо, приватна компанія, пов'язана з батьком народного депутата, у 2023 році планувала видобувати у промислових обсягах надра у Жихорі. Для цього вони хотіли вирубати майже 20 гектарів лісу. Міндовкілля відмовило цій фірмі.
Зараз мер сказав, що позиція міської влади не змінилась.
"Там дуже мальовнича місцевість: є ліс і водойма. Міська влада, як і люди, які там мешкають, - проти цієї ініціативи. Бізнес не може розвиватися всупереч інтересам громадян, тому ми підтримуємо харків’ян у цьому питанні", — сказав Терехов.
Нагадаємо, ТОВ “Геосенд” не вперше намагалось отримати дозвіл на видобуток піску в цій місцевості. Так, 20 червня 2018 року Харківська міськрада відмовила в погодженні видачі дозволу ТОВ "Геосенд" за результатами розгляду звернення Державної служби геології та надр України з питання щодо погодження видачі спеціального дозволу на користування надрами з метою геологічного вивчення пісків ділянки Жихорська-1. Причина відмови на той момент була в тому, що місце розташування земельної ділянки для геологічного вивчення пісків ділянки суперечило затвердженій містобудівній документації на місцевому рівні, писав ХАЦ.
Жихорський ліс є частиною Смарагдової мережі Європи — створеної у 1998 році низки територій особливого природоохоронного значення, яка об’єднує в єдину мережу близько чотирьох тисяч природних об’єктів у 24 європейських країнах. Україна остаточно приєдналася до проєкту у 2020 році, включивши до Смарагдової мережі 377 об’єктів на своїй території. Мета проєкту — збереження рідкісних видів тваринного і рослинного світу у місцях їхнього постійного проживання та вздовж шляхів міграції. Одним з таких місць на шляху сезонного перельоту птахів та комах є Жихорський ліс — він входить до природоохоронної зони під номером UA0000295 "Нижня частина долини річки Уди.
ТОВ "Геосенд" і його бенефіціари давно заробляють на надрах по всій Україні. Компанії, пов'язані між собою, видобувають газ, нафту, руди цирконію, руди міді, граніт, смаракд, графіт, руди молібдену, руди цирконію та ін. У них у різних комбінаціях фігурують бенефіціари Олександр Настенко, Віталій Якименко, Валентина Буткевич, Іван Кузін, Вікторія Письмак.