Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Тепловики роблять буржуйки для харківʼян

Фото: Харківська міська рада
Пічками з труб планують обладнати пункти обігріву.

На буржуйці можна буде гріти воду або готувати. 

Комунальне підприємство "Харківські теплові мережі" планує обладнати 80 пунктів обігріву для харківʼян та 41 — для співробітників. Буржуйки виробляють зі старих труб, які давно зберігалися, але не використовувалися на КП.

За словами начальник управління ремонтів "ХТМ" Рагуфа Мамедова, котрий керує процесом, колектив управління виконує план підготовки пунктів обігріву паралельно до своїх основних обов'язків. Також на комунальному підприємстві заготовляють тверде паливо, для чого використовують деревину, обрізану під час благоустрою території біля джерел теплопостачання, а ще — старі дерев'яні рами, які залишилися після заміни вікон на філіях підприємства.

Фото: Харківська міська рада
Фото: Харківська міська рада 

"Співробітники "Тепломереж" по всіх філіях ведуть заготівлю деревини у вільний від основної роботи час. Також окремі філії підключилися до виготовлення буржуйок для потреб міста", — поінформували на комунальному підприємстві.

Розробив модель пічки-буржуйки старший майстер котельно-механічного цеху Олександр Коваленко. Він не лише виконав креслення пічки, але й сам зварив кілька штук у вихідні. Одна з них уже встановлена ​​у пункті обігріву. За словами майстра, конструкцію прийняли універсальну, на великих ніжках, щоб пічку можна було безпечно використовувати на будь-якій підлозі. Важить пічка близько 70 кілограмів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Без опалення на кілька годин залишатимуть громаду в Харківській області

Фото: Харківська міська рада
Фото: Харківська міська рада 

"Процес виготовлення буржуйки починається з нарізки старої труби, що відслужила термін під землею, але як джерело теплопостачання, з металу в 6 міліметрів завтовшки, пропрацює не один рік. Для зручності транспортування передбачили залізні ручки. Зверху на плоскій поверхні можна гріти воду чи готувати їжу", — пояснили тепловики.

Крім того, на комунальному підприємстві виготовляють дерев'яні лавки на металевих ніжках для пунктів обігріву. У деревообробному цеху лише за добу виготовили 30 лав.

Фото: Харківська міська рада
Фото: Харківська міська рада 

Нагадаємо, у шкільних пунктах обігріву джерелом тепла будуть дров'яні печі з виведенням димаря на вулицю. 

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.