Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Ситуацію з водосховищем у Харківській області визнали надзвичайною

У Краснопавлівському водосховищі немає водообміну.

Через критичну ситуацію у Краснопавлівському водосховищі без води можуть залишитися півмільйона мешканців Харківської області. Із держбюджету просять терміново виділити 34 мільйони гривень на закачування 16 мільйонів кубометрів води до водосховища.

9 листопада Комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій у Харківській області визнала відсутність водообміну у Краснопавлівському водосховищі (Лозівський район Харківської області) надзвичайною ситуацією. Відповідний протокол засідання комісії №27 опубліковано на сайті Харківської обласної державної адміністрації.

"Згідно з наказом Міністерства внутрішніх справ України від 06.08.2018 №658 "Про затвердження класифікаційних ознак надзвичайних ситуацій" надзвичайна подія, пов'язана з водообміном у Краснопавлівському водосховищі, визначається як надзвичайна ситуація", — сказано у протоколі.

На засіданні комісії доповіли про можливе припинення питного водопостачання споживачам Харкова та частини населених пунктів Харківської області через критичну ситуацію з рівнем води у Краснопавлівському водосховищі. Комісія прийняла інформацію до відома.

Як зазначено у протоколі, Краснопавлівське водосховище перебуває на балансі управління каналу Дніпро — Донбас Держводагентства України. Краснопавлівське водосховище об'ємом 410 мільйонів кубометрів вважається наливним, без подачі води каналом Дніпро — Донбас самостійно не може накопичити ресурс.

Водообмін має відбуватися двічі на рік — навесні та восени. За його відсутності рівень води поступово зменшується, також погіршується якість води. Останнє поповнення води у Краснопавлівському водосховищі припало на кінець 2020 року, проте воно було не повним. У протоколі зазначають: це сталося через невчасне фінансування. Сьогоднішніх обсягів води вистачить до грудня 2021 року.

"При збереженні такого стану речей до кінця року водозабір взагалі припиниться, без централізованого водопостачання залишиться орієнтовно 400 тисяч жителів Харківської області, зокрема 20% жителів міста Харків", — зазначили у протоколі.

Уникнути припинення водопостачання можна при подачі до Краснопавлівського водосховища 16 мільйонів кубометрів води, проте це потрібно зробити до кінця року. На це потрібно 34,325 мільйона гривень. Гроші необхідно направити найближчим часом із резервного фонду державного бюджету, пояснюють у протоколі.

За підсумками засідання департаменту житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу ХОДА доручили підготувати звернення до Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій щодо негайного розгляду виділення Держводагентству 34,325 мільйона гривень із резервного фонду держбюджету.

Нагадаємо, у жовтні 2020 року Президент України Володимир Зеленський підписав закон про виділення грошей на Краснопавлівське водосховище у Харківській області. На його наповнення направили 99 мільйонів гривень.

Як писав KHARKIV Today, у Лозівській міськраді раніше повідомляли, що води у Краснопавлівському водосховищі вистачить до листопада. Лозівський міський голова Сергій Зеленський з цього приводу готував звернення до Кабінету Міністрів та Харківської облдержадміністрації.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.