Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Ситуація з будівлею Палацу праці критична, вважають у ХОВА

Палац праці. Фото: "Суспільне"
Деякі ділянки пам'ятки архітектури пошкоджені на 80%.

Будівля Палацу праці законсервована на деяких ділянках.

Унаслідок російського обстрілу, який стався у березні минулого року, деякі місця у будівлі Палацу праці (майдан Конституції) зруйновані більші ніж на 80%, оскільки були прямі влучання. Наразі ситуація із цією будівлею є критичною. Будівля має багато власників, через це не можуть розпочати відновлювальні роботи. Що буде далі із будівлею, вирішуватиме область разом із містом. Про це повідомив "Суспільному" директор департаменту містобудування та архітектури Харківської обласної військової адміністрації Антон Коротовських.

"Ситуація критична. Немає розуміння. Там багато власників, починаючи від державних, закінчуючи приватними. Виконувати роботи на приватній власності нам закон не дозволяє. Цю будівлю обстежували, проводили роботи, на деяких ділянках навіть консерваційні заходи. Подальшу долю треба вирішувати спільно з Харківською міською радою", — пояснив Коротовських.

Також Антон Коротовських розповів про стан Будинку рад і садиби на Полтавському Шляху. Будинок рад (вулиця Сумська) пошкоджений приблизно на 40%. На сьогодні він повністю законсервований. На консервацію пішли гроші із резервного фонду. У будівлі — частково нова покрівля, відновлений парапет, закриті віконно-дверні прорізи. Будівля посилена металевою конструкцією, вона стабілізована, проте реставрувати її поки не планують.

"Будівля стабілізована та чекає свого часу. Якщо це пам'ятка архітектури, ми можемо казати лише про реставрацію. Враховуючи те, що Харків планують повністю відновити в майбутньому, то цю будівлю можна розглядати як реставрацію з пристосуванням під якісь інші функції. Думаю, що це буде вирішено після закінчення війни. Проєкт реставрації — не на часі, мова про це поки не йде", — сказав директор департаменту містобудування та архітектури ХОВА.

Садиба на Полтавському Шляху пошкоджена приблизно на 75%. Технічний звіт щодо будівлі зробили влітку. Згідно із ним, пошкодження садиби віднесли до другої категорії. Як пояснив Антон Коротовських, третю категорію пам'яткам архітектури не ставлять, оскільки їх не можна демонтувати. Провести консервацію будівлі обіцяла Харківська міськрада.

"Ця будівля у власності міської ради. Рішення щодо подальшої долі визначають вони. Нами спільно було проговорено ситуацію щодо посилення конструкції, щоб ця будівля далі не руйнувалася. З їхньої сторони була обіцянка, що замовлять документацію щодо консервації", — розповів Коротовських.

Нагадаємо, будівлю Палацу праці у Харкові росіяни обстріляли удень 2 березня 2022 року. Від ракетного удару в усіх сусідніх будинках, зокрема Харківській міськраді, були вибиті вікна. Руйнувань також зазнали житлові багатоповерхівки.

По Будинку рад Росія завдала удару 1 березня 2022 року. У центр влучили двома крилатими ракетами. Через обстріл загинула 31 людина, будівля зазнала значних пошкоджень. Будинок рад є пам'яткою архітектури.

Будівля на вулиці Полтавський шлях, де розміщувався військкомат, була обстріляна у ніч на 6 липня 2022 року. Двоповерховий кам'яний будинок на колишній вулиці Єкатеринославській у стилі класицизму з великими вікнами другого поверху, балконом, чотириколонним портиком та медальйонами по фасаду обов'язково вказували на всіх планах Харкова першої половини XIX століття. Це була одна з небагатьох будівель пам'яток архітектури Харкова, яка збереглася у пристойному вигляді на вулиці Полтавський Шлях, 13/15. 

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.