Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Судитимуть "директорку" ліцею окупантів із Харківщини

Фото: Харківська обласна прокуратура
Жінка знаходиться під вартою.

Колаборантка їздила до держави-агресорки підвищувати кваліфікацію.

До Червонозаводського районного суду Харкова передали обвинувальний акт стосовно жительки Харківщини, яка під час окупації пішла на співпрацю із російськими загарбниками. Слідчі встановили, що до повномасштабного вторгнення жінка обіймала посаду вчителя. Коли росіяни захопили Куп'янщину, влаштувалася так званою "в. о. директора "Гусинского лицея Кондрашовского сельского совета ВГА Купянского района". На посаді перебувала з червня 2022 року.

Перебуваючи на новій посаді, колаборантка сказала учителям, що "ліцей" буде працювати за російськими стандартами, та зробила перелік співробітників, які були готові працювати в ньому. У "ліцей" завезли російські підручники. Так звана "директорка" з іншими колаборантами поїхала в Росію навчатися викладати за новими правилами.

"Колаборантка також організувала завезення підручників російською мовою, а у серпні минулого року разом з іншими вчителями пройшла курс підвищення кваліфікації у місті курськ російської федерації, щоб оволодіти методикою викладання за стандартами освіти держави-агресорки", — розповіли у Харківській обласній прокуратурі.

Обвинувальний акт щодо жінки склали за ч. 3 ст. 111-1 (колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України. Обвинувачена знаходиться під вартою.

Як писав KHARKIV Today, 59-річна жителька селища Дворічна під час окупації працювала так званою "в.о. директора Пристанційної гімназії" та хотіла впроваджувати російську програму.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.