Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Суд визнав незаконним демонтаж трамвайних колій на Весніна

Реконструкція вулиці Весніна, серпень 2022 року. Фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today
Позов задовольнили лише частково: рішення про поновлення колій немає.

Харківську міськраду не зобов'язали повернути колії.

19 січня Харківський окружний адміністративний суд оголосив ухвалу по справі щодо демонтажу трамвайних колій по вулиці Весніна. Суддя частково задовольнив позов — визнав, що демонтаж проводили не як ремонт, а як реконструкцію, яка порушує генеральний план міста, однак зобов'язувати Харківську міську раду повернути колії та визнати недійсним виділення грошей на реконструкцію він не став. Чому рішення задоволено частково, поки невідомо, обґрунтування судді має з'явитися упродовж десяти днів. Про це пише "Суспільне" із посиланням на адвоката позивачів Андрія Коломійцева.

"Суд, по-перше, визнав, що це реконструкція, а не ремонт, а по-друге, що вона не відповідає Генеральному плану. Суддя всіх заслухав, дослідив усі докази й ухвалив рішення — частково задовольнити наші вимоги, а саме визнати незаконною реконструкцію на Весніна і дії міськради щодо цих робіт", — розповів Коломійцев. — Поки що мотивацію суду ми не знаємо, тому що, за кодексом, суддя після виходу з нарадчої кімнати має право оголосити тільки вступну, резолютивну частину рішення, а мотивувальну має право написати протягом 10 днів з моменту проголошення".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хто зняв рейки з вулиці Весніна? У Харкові триває судова боротьба за повернення трамвая

За словами Коломійцева, позивачі, Павло Храмов, Олексій Свід та Ірина Кравченко, вимагатимуть довести справу про демонтаж рейок на Весніна до статусу кримінальної. Позивачі готові подавати апеляцію, якщо виявлять, що якісь їхні аргументи не врахували.

"Загалом це, звісно, позитивне рішення. Просто прикриватися положенням про воєнний стан у будь-який момент не вийде. Позитивно і те, що Генеральний план міста визнали порушеним, це програмний документ, і суд, відповідно, підтвердив, що міськрада має ставитися до нього більш чутливо, ніж робить це зараз. Якщо визнаємо, що якісь наші аргументи проігноровано або неправильно трактовано, доведеться йти в апеляцію", — сказав Олексій Свід.

Нагадаємо, рух транспорту на вулиці Весніна заборонили у серпні 2022 року. На початку травня на цій вулиці демонтували трамвайні колії. Наприкінці травня також на вулиці Мироносицькій частково зняли трамвайні колії. Демонтаж пояснили реконструкцією, яка передбачатиме розширення дороги. На Весніна мала залишитися одна трамвайна колія, на якій надалі б організували реверсивний рух. Восени частину вулиці Весніна відкрили.

Харків'яни Павло Храмов, Олексій Свід та Ірина Кравченко подали позови щодо повернення трамвайних колій на вулицю Весніна, їх об'єднали в один. Судові засідання по справі проходили із 8 серпня 2023 року. На одному із засідань представниця Харківської міської ради Ілона Гевал заявила, що рішення щодо демонтажу колій було ухвалене директором комунального підприємства "Міськелектротранссервіс" і КП мало на це повноваження.

Як писав KHARKIV Today, у Харківській міськраді пояснили, куди поділися зняті трамвайні рейки. У середині лютого 2023 року виконком Харківської міськради вирішив передати трамвайні рейки від одного комунального підприємства іншому.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.