Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Суд визнав невинним у хабарництві голову міста на Харківщині

Фото: Мерефянська міська рада
Мера Мерефи Веніаміна Сітова обвинувачували в отриманні хабара у 2014 році.

Суд визнав невинним та виправдав Мереф’янського міського голову Веніаміна Сітова у справі щодо одержання неправомірної вигоди в 2014 році.

Про це стало відомо з вироку Фрунзенського суду міста Харкова, пише Харківський антикорупційний центр.

Сітов обвинувачувався в тому, що у 2014 році, за версією слідства, забажав 40 тис. грн з приватного підприємця Кравцова В. О. за те, щоб депутати Мереф’янської ради проголосували питання щодо придбання у власність приміщення котельні для здійснення підприємницької діяльності.

Міський голова Мерефи вніс на розгляд, а після голосування депутатами підписав рішення сесії міськради від 30 вересня 2014 року про надання дозволу на відчуження нежитлової будівлі колишньої котельні, шляхом продажу через аукціон.

Слідство вважало, що Сітов, побоюючись викриття, повідомив Кравцову про необхідність передачі грошей через сторонню особу (контрагента Мереф’янської міськради, перед яким у ради був борг). Удень 7 жовтня 2014 року на парковці ТЦ “Таврія” біля станції метро “Маршала Жукова” (зараз “Палац Спорту”) Кравцов передав грошові кошти в сумі 40 000 гривень.

Допитаний у судовому засіданні Сітов свою вину не визнав та пояснив, що з 2010 року працює Мереф`янським міським головою і на той момент в нього були дуже високі рейтинги довіри, наступні вибори планувалися в 2015 році. У червні 2014 року на прийом до нього був записаний підприємець (партнер Кравцова), який повідомив, що він є мешканецем Харкова, працює у м. Зміїв і хоче купити приміщення для кондитерського цеху на території Мереф`янської громади. Сітов зазначив, що перенаправив його до свого заступника, щоб той показав відповідні варіанти приміщення. Наступний раз цей підприємець прийшов до Сітова на прийом і повідомив, що його зацікавило одне з приміщень на території громади і запитав, якою буде процедура придбання. Йому повідомили про процедуру, і він погодився.

Рада на сесії дала згоду на відчуження приміщення через аукціон, провели процедуру визначення оцінщика.

Сітов зазначає, що пізніше він зустрівся вже з Кравцовим і той зазначив, що готовий інвестувати в громаду і сказав, що може близько 40 000 грн вкласти в громаду. У той час, за словами Сітова, у громаді необхідно було зробити дитячий майданчик.

Також Сітов пояснив, що у 2014 році у територіальних громад накопичилися колосальні борги, які ради не мали змогу виплатити, зокрема борги були і у Мерефи. Серед тих, перед ким у Мереф’янської ради накопичився борг, був один з постачальників, який займається торгівлею будівельними матеріалами (особисто з Сітовим познайомився у 2012 році. Давав в борг Мереф`янській міській раді будівельні матеріали, а наприкінці кожного року з ним розплачувалися. У 2014 році довго з ним рада не могла розплатитися). У жовтні 2014 року цьому постачальнику будівельних матеріалів зателефонував Сітов і запропонував зустрітися в приміщенні ради. На зустрічі Сітов повідомив, що з`явився інвестор, який хоче інвестувати в розвиток громади і дав його мобільний телефон. 

На питання прокурора Сітов пояснив, що, отримавши кошти в сумі 40 000 грн, постачальник вже не виставляв раді борг на цю суму. За словами Сітова, дзвінка від цієї людини він не чекав 7 жовтня 2014 року і був здивований. 

Коли контрагент, перед яким у Мереф’янської ради був борг у 80 000 гривень, приїхав на зустріч, до нього сів у машину Кравцов В.О. і одразу дав йому кошти і попрохав набрати Сітова і повідомити, що кошти передані та порахувати кошти. Сітову перетелефонували і сказали, що все добре. Після чого одразу підійшли працівники поліції до машини.

Сітов у суді заявив, що йому пропонували “вирішити питання” за грошову винагороду та погрожували сім`ї. Оперативний працівник неодноразово просив гроші за закриття справи, а також просив дружину Сітова, щоб він уклав угоду. 

Допитаний у судовому засіданні ще у 2015 році Кравцов В. О. повідомив суду, що у липні 2014 року він вирішив “зайнятися кондитерськими виробами” і підшукував для цього приміщення у Харкові та Харківській області. Від свого знайомого дізнався, що є покинута котельня, яка може підійти для цих цілей. Вони разом поїхали оглянути це приміщення і він зацікавився. Намагався потрапити на прийом до мера Мерефи Сітова, але не застав його на робочому місці. Після цього у 20-х числах серпня чи на початку вересня 2014 року Кравцову зателефонував сам Сітов і запропонував зустрітися, щоб вирішити питання по оцінці котельної. 25 вересня 2014 року вони з Сітовим зустрілися у районі Холодної гори у Харкові біля Будинку офіцерів. На момент цієї зустрічі Кравцов не знав, чи проведена оцінка котельні по вул. Озерянській у Мерефі. Кравцов сів в автомобіль до Сітова і той дістав лист паперу, на якому було написано 84 000 грн та 126 000 грн. Сітов сказав, що мінімальна оцінка, яку він може зробити, це 84000 грн, а різницю від 126 000 – йому, але можна округлити суму. Кравцов округлив суму до 40 000 грн. Сітов сказав йому, щоб телефонував, коли буде готовий.

Кравцов збагнув, що відбувається щось незаконне і написав заяву в УБОЗ.

Фрунзенський суд Харкова виправдав обвинуваченого у зв`язку із недоведеністю, що в його діях є склад кримінального правопорушення. Сітову мають повернути заставу у 365 тисяч гривень.

Протягом 30 діб можна подати апеляцію на рішення суду.

Додамо, що Веніамін Сітов, якому 30 червня виповниться 58 років, від 2010 року незмінно очолює Мерефянську громаду. У 2020 році він балотувався від "Слуг народу", за нього проголосували майже 45% виборців Мерефи.

Як писав KHARKIV Today, суд оштрафував чиновника з Харківщині, який хотів заробити на спортсменах. На хабарі спіймали Олега Бідуліна.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.