Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

08 квітня, 2021 - 11:06

Суд визнав призначення Терехова секретарем законним. Оскаржити це може тільки він

Игорь Терехов. Фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today
Депутати, які звернулися до суду, будуть подавати апеляцію.

Харківський окружний адміністративний суд відмовив у задоволенні позовів депутатам Харківської міськради про визнання протиправним та скасування рішення про обрання Ігоря Терехова секретарем міськради.

2 квітня суд виніс рішення, де прийшов до висновку, що оскаржити обрання Ігоря Терехова секретарем міськради може тільки сам Ігор Терехов. Про це повідомив один з позивачів, депутат Харківської міськради Ігор Черняк від Блоку Юлії Світличної.

"У той же час, оскаржуване рішення має персональний характер, тобто є актом індивідуальної дії, оскільки породжує права і обов'язки тільки для тієї людини, якій воно адресоване", — йдеться в рішенні Харківського окружного адміністративного суду.

Суд так і не провів судового засідання. На думку Черняка, він переклав тягар доведення з відповідача на позивача.

"Суд обґрунтував своє рішення доказами, яких немає в матеріалі справи. Йдеться про прийняття присяги Геннадієм Кернесом в 2010 році. В матеріалах справи доказів немає, а в рішенні суду посилання на них — є. Суд визнав законним узаконення повноважень Геннадія Кернеса заднім числом. .. суд незрозуміло як досліджував відеозапис сесії. Без участі сторін у справі. Без проведення засідання. І взагалі незрозуміло на підставі чого, яким боком і яким шляхом цей відеозапис з'явився в матеріалах справи. Просто суд дуже захотів, досліджував і підтвердив цим відеозаписом те, що ним, в принципі, взагалі підтвердити не можна", — пояснив він.

Позивачі планують оскаржити рішення у Другому апеляційному адміністративному суді, на це є 30 днів з моменту його прийняття.

Нагадаємо, депутати Харківської міськради подали позови до суду тому, що п'ятий мер Харкова Геннадій Кернес не прийняв присягу в разі обрання на третій термін, а значить не міг подати кандидатуру Ігоря Терехова на пост секретаря Харківської міськради. Вони хотіли, щоб суд визнав протиправним і скасував рішення Харківської міськради про обрання Ігоря Терехова секретарем.

Ігор Терехов говорив про цей позов так: "Я якось не переживаю взагалі. Все, що там написано — це просто смішно".

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.