Суд покарав "збройного барона" з парку Горького
Охоронник парку Горького почав купувати зброю за декілька днів до повномасштабного вторгнення і не зупинився на цьому.
Харківʼянин, який працює охоронником у парку Горького, отримав вирок за незаконне поводження зі зброєю та боєприпасами. Відповідне рішення виніс Київський районний суд Харкова 22 червня. Документ опублікований у Єдиному державному реєстрі судових рішень.
"20 лютого 2022 року обвинувачений придбав у невстановленого чоловіка обріз одноствольної куркової гладкоствольної мисливської рушниці з переламною конструкцією ствола "ИЖ-5", 16 калібру, який згідно висновку судово-балістичної експертизи відноситься до вогнепальної зброї, яку в подальшому зберігав при собі для особистого користування", — зазначено там.
Згідно з вироком, рушниці охороннику парку Горького було мало.
"Чоловік, не пізніше 25 лютого 2022 року, у невстановленої в ході судового розгляду особи, незаконно взяв, та зберігав пʼять патронів, які згідно висновку судової балістичної експертизи є мисливськими патронами 16-го калібру; гранату без запалу з маркуванням "103-82-Т", яка згідно висновку судової вибухово технічної експертизи є корпусом ручної осколкової гранати РГД-5 споряджена в середині; гранату без запалу з маркуванням в нижній частині "107-20-78Т", яка згідно висновку судової вибухово технічної експертизи є корпусом ручної осколкової гранати Ф-1 споряджена в середині; два запали для гранати з маркуванням "УЗРГМ 583170-77", які згідно висновку судової вибухово-технічної експертизи є уніфікованими запалами ручної гранати модернізовані УЗРГМ; пʼять паперових коробків в яких знаходилось 150 патронів, які згідно висновку судово-балістичної експертизи є проміжними військовими патронами калібру 5,45х39 мм зразка 1974 року, що виготовлені промисловим способом", — йдеться у документі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Харків'янина засудили за привласнення зброї
Там говориться, маючи на меті подальше зберігання, та носіння вищевказаних предметів, охоронник парку Горького протиправно придбав та помістив їх до сумки, яка була при ньому та носив в сумці на території Київського району Харкова. Його злочинну діяльність припинили 25 лютого 2022 року працівники поліції.
"Допитаний в судовому засіданні обвинувачений свою винуватість у вчиненні інкримінованого йому кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 263 Кримінального кодексу України, визнав у повному обсязі, у скоєному щиро розкаявся та дав показання, які відповідають обставинам вчинення кримінального правопорушення, встановленим як досудовим розслідуванням, так і судовим розглядом", — говориться у вироку.
Суд встановив, що обвинувачений — раніше не судимий, одружений, працює охоронником у парку Горького, на обліку у лікарів психіатра та нарколога не перебуває.
"Обставиною, що помʼякшує покарання, суд визнає щире каяття. Обставиною, що обтяжує покарання є вчинення злочину в період воєнного стану", — повідомляється у документі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Торговець зброєю з Харкова підірвав гранату і поранив поліцейських
Обвинуваченому змінили запобіжний захід до набрання вироком законної сили з тримання під вартою на особисте зобовʼязання, його звільнили з-під варти в залі суду.
Суд визнав чоловіка винним за ч. 1 ст. 263 Кримінального кодексу України (носіння, зберігання, придбання вогнепальної зброї, бойових припасів) та призначив йому покарання у вигляді трьох років позбавлення волі. Обвинуваченого звільнили від відбуття призначеного покарання на підставі ст. 75 Кримінального кодексу України з іспитовим строком на рік, якщо він протягом цього часу не вчинить нового злочину та виконає покладені на нього обовʼязки: періодично зʼявлятися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації; повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання.
Із чоловіка стягнуть з на користь держави підтверджені витрати за проведення судової вибухово-технічної та судової-балістичної експертиз — 2402,68 гривень.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Поліцейські забрали зброю з будинку мешканця Харківщини
Після набрання вироком законної сили знищать обріз гладкоствольної мисливської рушниці, патрони, гранати. Чоловікові повернуть: мобільний телефон Iphone XR червоного кольору, розкладні ножі, портмоне чорного кольору, дві металеві тарілки, три металеві кружки та сумку.
Вирок може бути оскаржений до Полтавського апеляційного суду через Київський районний суд Харкова протягом тридцяти днів з дня його проголошення.