Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Суд дозволив заарештувати Януковича за "Харківські угоди"

Підписання відбулося в Харкові у 2010 році. Фото: Вікіпедія
Януковича підозрюють за статтею про держзраду.

Віктора Януковича заочно заарештували у справі щодо "Харківських угод".

23 травня Печерський районний суд Києва обрав колишньому Президенту України Віктору Януковичу запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Про це Н повідомили в Офісі Генерального прокурора України.

"За даними слідства, експрезидент України, діючи спільно та за попередньою змовою з колишнім прем'єр-міністром України, порушуючи вимоги Конституції та Закону України "Про міжнародні договори України", на шкоду суверенітету, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній та економічній безпеці України, надав іноземній державі — Російській Федерації та її представникам допомогу у провадженні підривної діяльності проти України", — пояснили в Офісі генпрокурора.

Нагадаємо, 21 квітня 2010 року у Харкові Віктор Янукович підписав від імені України угоду між Україною та Росією, якою продовжив на 25 років термін перебування Чорноморського флоту РФ на території України — у Криму та Севастополі, замість підготовки до його виведення з території України.

Слідчі вважають, що внаслідок угоди було штучно створено передумови для збільшення чисельності російських військ на території України, їхнього переоснащення та модернізації, надалі — повномасштабного вторгнення.

Зазначимо, 19 травня суд дозволив арешт Януковича у справі про втечу до Росії.

Як писав KHARKIV Today, наприкінці січня 2021 року колишньому Президентові України Віктору Януковичу повідомили про підозру у державній зраді (ч. 1 ст. 111 Кримінального кодексу України), коли у 2010 році він підписав "Ххарківські угоди" з Президентом Росії Дмитром Медведєвим. У березні 2021 року ще одним підозрюваним став колишній прем'єр-міністр України Микола Азаров.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.