Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Справа про пожежу в харківському будинку для літніх людей: суд допитує потерпілих

Фото: KHARKIV Today
Під час пожежі загинуло 15 чоловік.

На засіданні були присутні четверо обвинувачених.

Сьогодні, 7 жовтня, Ленінський районний суд міста Харкова продовжив розгляд справи про пожежу у приватному пансіонаті "Золотий час", де загинули 15 людей. На засіданні були присутні всі четверо обвинувачених. Про це повідомляє "Суспільне".

Суд допитав потерпілих — родичів загиблих. Частина з них хочуть, щоб їм відшкодували моральну шкоду, частина — не вимагають компенсації.

Харків'янка Мар'яна Паніна втратила батька. У пансіонаті він перебував з вересня 2020 року. Жінка щомісяця платила 5,5 тисячі гривень за проживання. Потерпіла розповіла, що вогнегасника в холі на першому поверсі пансіонату не бачила, як і обігрівачів. Позов про відшкодування моральної шкоди жінка не подавала.

Друга потерпіла Алла Запольська влаштувала батька у пансіонат 19 січня, за три дні до пожежі. Йому було 90 років. Поселити чоловіка у приватний пансіонат порекомендували соцпрацівники з державної установи. За його перебування там необхідно було платити 6, 5 тисячі гривень на місяць.

Жінка вимагає відшкодувати їй 300 тисяч гривень збитку. У суді потерпіла не змогла обґрунтувати суму, каже її порекомендував вказати слідчий.

Ще один потерпілий — Валерій Чернов. У нього під час пожежі загинув батько. Пенсіонер перебував у пансіонаті з грудня 2020 року. Це обходилося у 6,5 тисячі на місяць. Договір з печаткою про перебування чоловіка у пансіонаті підписала Ольга Кравченко. Також потерпілий впізнав підозрюваного Ігоря Мірончука, який, за версією слідства, працював там адміністратором. Саме він показував чоловікові умови у пансіонаті.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Прокуратура вимагає знести згорілий пансіонат для літніх людей у Харкові

Валерій вимагає чотири мільйони гривень моральної шкоди: по мільйону з кожного з підозрюваних. Каже, що кримінальної відповідальності недостатньо.

"У мене нервовий розлад: я погано сплю. Мені важко про це говорити. Морально я себе дуже погано почуваю ... я думаю, що така сума мене трохи заспокоїть", — пояснив потерпілий.

Нагадаємо, 21 січня у двоповерховій будівлі, де був пансіонат для літніх людей, сталася пожежа, під час якої загинули 15 людей похилого віку. Зараз триває судовий розгляд справи щодо чотирьох осіб, а саме господаря будинку, орендаря будинку, його дружини, адміністратора.

Обвинувальний акт складений за ч. 2 ст. 270 (порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки, що спричинило загибель людей) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає від трьох до восьми років позбавлення волі. Слідчі з'ясували, що пожежа сталася через порушення пожежної безпеки при будівництві та експлуатації пансіонату для літніх людей.

Всі підозрювані перебувають під вартою.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.