Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Спадщина Кернеса: що п'ятий мер "забув" задекларувати за життя

Геннадий Кернес. Фото: Сергей Козлов/KHARKIV Today.
Геннадий Кернес. Фото: Сергей Козлов/KHARKIV Today.
Декларації Кернеса виглядали дуже скромно, однак, після його смерті, можна побачити весь масштаб бізнес-імперії п'ятого мера Харкова.

Вартість майна та активів, які опинилися у власності Гайсинських (останньої дружини і пасинка Геннадія Адольфовича) за останній час, сягає щонайменше 1,3 мільярда гривень.

Геннадій Кернес керував Харковом останні десять років, у нього було кілька дружин, троє синів і дочка. Останні 20 років його пов'язували з однією жінкою — Оксаною Гайсинською. Кернес часто постив фотографії з нею в соцмережах, а Родіона — сина Оксани від попереднього шлюбу, виховував з малих років і вважав своїм сином. Саме їм і дістався мільярдний спадок п'ятого мера Харкова. Що отримали спадкоємці підрахували в "Слідство інфо". 

Журналісти-розслідувачі акцентують увагу на тому, що остання представлена ​​Кернесом декларація виглядала досить скромно. З нерухомості він вказав лише, що орендує 7-метрову кімнату і номер в харківському готелі "Національ" площею в 57 квадратних метрів. У той же час він декларував з десяток коштовних годинників, близько сотні мільйонів гривень дивідендів та заощаджень. Але нерухомості у власності не було.

Не були вказані в декларації ні Родіон, ні Оксана, хоча, очевидно, що Кернес був пов'язаний з ними спільним побутом і повинен був вказати Гайсинських і їх майно в документі.

 ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вдова Кернеса продовжує отримувати "спадок"

Не дивлячись на скромну декларацію всі розуміли, що мер далеко не бідна людина. Однак за його життя прямі зв'язки з великим бізнесом і нерухомістю в Харкові відстежити було складно. Тепер же, після смерті, прихована бізнес-імперія п'ятого мера Харкова переходить в руки спадкоємців — насамперед  цивільної дружини і пасинка. Саме зараз можна побачити весь масштаб.

Розслідувачі відзначають, що останнім часом 27-річний Родіон Гайсинський став власником десятка харківських ринків. Кілька активів отримала також його мати, 50-річна Оксана Гайсинська, яка ще п'ять років тому не володіла ніякими фірмами. Зараз Гайсинський через десяток компаній володіє торговими і розважальними центрами, історичними будівлями, кафе і ресторанами в центрі Харкова.

 

наследство Кернеса

Примноження бізнесу Гайсинських збіглося за часом з погіршенням здоров'я Геннадія Кернеса — цивільного чоловіка Оксани Гайсинської. А після смерті Кернеса в кінці 2020- го в руках його спадкоємців сконцентрувалися десятки компаній, які охоплюють більшість сфер повсякденного життя харків'ян.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хотіли кімнату-музей з кепками Кернеса, але передумали: що буде з готелем "Національ"

За кілька тижнів досліджень майна і активів, які опинилися у власності Гайсинських останнім часом, журналісти нарахували 66 тисяч квадратних метрів комерційної нерухомості і 26 гектарів землі в Харкові. Вартість цих активів оцінили, щонайменше в 1,3 мільярда гривень.

наследство Кернеса

Ще в 2015 році Геннадій Кернес фігурував як один з бенефіціарів товариства з обмеженою відповідальністю "Національ", якому належить приміщення однойменного тризіркового готелю, де Геннадій Адольфович "орендував" номер. Але незабаром в складі акціонерів готелю Кернеса замінила його цивільна дружина. Пізніше Оксана Гайсинська стала співвласницею і інших бізнесів замість Кернеса. А також почала володіти новими компаніями, які формально не були пов'язані з п'ятим мером Харкова, але які приписували його оточенню.

Так само і Родіон Гайсинський, який раптом став власником бізнесу на сотні мільйонів гривень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дружина Кернеса віддала частину бізнесу матері його єдиної дочки

Розслідувачі підбивають підсумок, що реальні масштаби бізнес-імперії, яку залишив після себе Геннадій Кернес, поки оцінити важко. Але вже через кілька місяців після смерті обриси його імперії стають чіткішими, сім'я Гайсинських найближчим часом перетвориться чи не найбагатших і найвпливовіших бізнесменів Харкова.

Але крім Гайсинських є й інші спадкоємці — у п'ятого мера Харкова залишилося ще двоє синів і дочка, які також можуть успадкувати цінне майно. Не виключено, що незабаром і їх прізвища теж з'являться серед власників харківських фірм.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.