Смерть трирічного хлопчика в Харкові: суд хоче допитати ювенальну інспекторку
Справу розглядають у суді з 2019 року.
У середу, 10 березня, в Жовтневому районному суді Харкова відбулося чергове засідання у справі інспекторки ювенальної превенції, яку звинувачують у службовій недбалості, неналежному виконанні службовою особою своїх службових обов'язків, що спричинило тяжкі наслідки — смерть дитини (ч. 2 ст. 367 Кримінального кодексу України ).
Йдеться про події 2017 року, коли батьки замучили до смерті трирічного сина. У суді було доведено, що раніше судимий за крадіжку батько дитини Денис Політикін систематично бив малюка. Мати, Наталія Лебединець, була присутня при цьому і не намагалася зупинити знущання. У малюка були зламані ноги і ребра, також хлопчик отримав черепно-мозкову травму, проте батьки не відвезли його до лікарні. Він страждав від фізичного болю і голоду. До лікарів звернулася знайома матері, яка прийшла до родини в гості. Однак врятувати дитину не вдалося.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 3-місячна харків'янка пережила клінічну смерть
Тоді, в ході розгляду справи виявили, що родичі сім'ї намагалися запобігти трагедії і повідомляли про факти катувань дитини в соціальні служби Новобаварського району. Соцслужби передали інформацію ювенальній інспекторці, проте повідомлення залишилося без своєчасного (в триденний термін) розгляду і проведення необхідних заходів.
Сьогодні в ході судового засідання допитали останнього свідка у справі. На наступному засіданні заплановано допит обвинуваченої, потім очікується перехід до стадії судових дебатів. Після дебатів — вирок. Наступне засідання призначили на 18 березня.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Харківській області померла дитина, яку мати лікувала самостійно
У пресслужбі суду відзначили, що обвинувачена "повністю не визнає своєї провини".
Ювенальній інспекторці загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від двох до п'яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та зі штрафом від двохсот п'ятдесяти до семисот п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або без такого.
Нагадаємо, в жовтні 2018 Жовтневий районний суд виніс вирок батькам малюка. Батька засудили до десяти років позбавлення волі, матір — до восьми. Після цього батьки подали апеляцію. Там вирок суду першої інстанції залишили без змін.