Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Словенія дасть гроші на відбудову лікарні у Харківській області

Фото: ХОВА
Ізюмська лікарня після деокупації.

Словенія допоможе відновити Центральну міську лікарню Піщанської Богоматері в Ізюмі.

Про це домовилися під час зустрічі Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Словенія в Україні пані Матея Первольшек та начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.

Матея Превольшек пообіцяла, що уряд Словенії надаватиме необхідну підтримку Україні, доки це буде потрібно.

"Наразі ми в процесі переведення 200 тисяч євро Фонду Олени Зеленської для відбудови Центральної міської лікарні Піщанської Богоматері в Ізюмі", — сказала Надзвичайний і Повноважний посол Республіки Словенія в Україні.

До повномасштабного вторгнення Ізюмська міська лікарня обслуговувала більше 100 тисяч пацієнтів. Вона не припиняла роботу навіть під час окупації, хоча й втратила під час обстрілів чотири операційні блоки та реанімацію. Росіяни, втікаючи, вкрали коштовне обладнання, ліжка, кисневі концентрати. 

Фонд першої леді Олени Зеленської розпочав збір коштів на відбудову медзакладу у грудні минулого року. За розрахунками, на відновлення лікарні потрібно 1,2 мільярда гривень. Наприкінці вересня 2023-го у лікарні розпочали демонтажні роботи, у листопаді почали заливати фундамент на місці зруйнованого хірургічного корпусу. 

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.