Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Коли розпочнуть відновлювати лікарню в Ізюмі

Фото: ХОВА
Зараз проводяться демонтажні роботи.

Проєкт із відновлення Центральної міської лікарні Піщанської Богоматері в Ізюмі вже готовий.

За розрахунками, на відновлення лікарні потрібно 1,2 мільярда гривень. Зараз уже розпочали демонтажні роботи в лікарні. У цьому році планують почати відновлювати операційний блок. Про це повідомили у Харківській обласній військовій адміністрації.

"Цей проєкт планується реалізовувати в три черги. Перша черга приблизно буде коштувати 750 мільйонів гривень, інші ще дві майже по 250 мільйонів гривень. Також Фундація Олени Зеленської профінансувала на 600 тисяч євро відновлення операційного блоку головного корпусу, який було зруйновано повністю", — розказав голова ХОВА Олег Синєгубов.

Попри руйнування, лікарня надає послуги пацієнтам. У ній працюють 240 співробітників, у тому числі 45 лікарів. Першочерговим завданням було відновлення первинної меддопомоги, наразі у лікарні вже можна отримати послуги другого рівня. Лікарі проводять операції. Зокрема, сюди звертаються люди з мінно-вибуховими травмами.

"За проєктом мають відновити будівлі головного, пологового та інфекційного корпусів, а також виконати благоустрій території. Незважаючи на пошкодження, уже відкрили три операційних, надаємо травматологічну допомогу, а також працює загальна хірургія, стоматологія, гінекологія, терапія, неврологія, офтальмологія", — розповів головний лікар Центральної міської лікарні Піщанської Богоматері Дмитро Зінов'єв.

Як писав KHARKIV Today, у грудні 2022 року перша леді України Олена Зеленська на міжнародній конференції "Солідарність з українським народом" у Парижі розповіла про лікарню в Ізюмі, яка постраждала через окупантів, та закликала допомогти відновити її.

У квітні 2023 року департамент капітального будівництва Харківської обласної військової адміністрації уклав угоду з Інститутом "Харківпроект" щодо розробки проєктної документації з реконструкції Ізюмської лікарні Піщанської Богоматері. Вартість угоди склала  4 320 000 гривень. Проєкт мав бути готовим до 7 червня 2023 року.

Раніше Олег Синєгубов казав, що, попередньо, для відбудови Ізюмської центральної міської лікарні необхідно 30 мільйонів євро. За ці гроші можна буде відремонтувати будівлю та закупити обладнання, яке знищили окупанти.

До відбудови лікарні в Ізюмі планував долучитися Катар

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.