Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

"Харківпроект" розроблятиме проект реконструкції знищеної росіянами Ізюмської лікарні

Візуалізація: ХАЦ
Росіяни повністю знищили лікарню в центрі Ізюму.

Департамент капітального будівництва Харківської обласної військової адміністрації уклав угоду з Інститутом "Харківпроект" щодо розробки проєктної документації з реконструкції Ізюмської лікарні Піщанської Богоматері.

Про це повідомили у Харківському антикорупційному центрі з посиланням на систему публічних закупівель ProZorro. В аукціоні брали участь два учасники — "Інститут "Харківпроект" і комунальне підприємство "Харківський регіональний інженерно-консультаційний центр", перший запропонував послуги за 4 320 000 гривень, що на 70 000 гривень дешевше за конкурента.

У системі публічних закупівель відображені запитання від потенційних учасників аукціону. Вони скаржаться на те, що замовник надав короткий строк на виконання проєкту "такого масштабу" — два місяці, й просять збільшити його до щонайменше шести місяців. У департаменті пояснили, що проєкт є ескізним.

"Шановний учаснику! Строк виконання робіт обмовлений тим, що розробляється стадія "Ескізний проект" (пункт 8 Додатку 3 до Тендерної документації)", — пояснили у департаменті.

Замовник просив в учасників візуалізацію проєкту на стадії тендерної процедури. Її надала лише фірма "Інститут "Харківпроєкт". Комунальне підприємство, яке також брало участь в аукціоні, поскаржилося на брак часу для підготовки візуалізації.

У проєкті передбачать систему контролю доступу на територію комплексу та в будівлі комплексу, споруди цивільного захисту та зроблять розрахунок місткості укриттів.

Також розробник повинен урахувати 220 ліжок у палатних відділеннях: 150 ліжок у хірургічно-терапевтичному корпусі, 50 ліжок у корпусі педіатрії акушерства та гінекології й 20 ліжок в інфекційному корпусі. Кількість ліжок можуть зменшити.

Проєкт має бути готовим до 7 червня 2023 року. Директором "Харківпроекту" є Юрій Спасов.

л
Візуалізація "Інституту "Харківпроект". Фото: ХАЦ

Нагадаємо, російські окупанти зруйнували лікарню в місті Ізюм та знищили комп'ютерний томограф. Із нього витягли системні плати та інші деталі. Сьогодні лікарня працює у напівзруйнованому вигляді.

Як писав KHARKIV Today, у грудні 2022 року перша леді України Олена Зеленська на міжнародній конференції "Солідарність з українським народом" у Парижі розповіла про лікарню в місті Ізюм, яка постраждала через окупантів, та закликала допомогти відновити її. Це — опорна лікарня для кількох районів області, у якій щорічно лікувалися майже 150 000 людей. Тепер її треба відновити з руїн.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.