Слобожанським гвардійцям передали Вифлеємський вогонь миру
Бійці саме 5-ї Слобожанської бригади НГУ стали першими військовими на сході України, яким пластуни Харківщини передали священний вогонь.
Його 12 грудня доправили з Відня до Міста-Героя Харків членкині харківського осередку Національної скаутської організації "Пласт".
Вифлеємський вогонь миру — міжнародна щорічна скаутська акція до святкувань Різдва Христового. Символічний вогонь запалюють скаути у місті Вифлеєм, що розташоване на Західному березі річки Йордан, у 8 км на південь від Єрусалиму, на висоті 765 м над рівнем моря. Вогонь символізує мир, любов та добро. Ця традиція існує з 1984 року. В Україні вогонь вперше з’явився у 1992 році.
"З 5-ю Слобожанською бригадою НГУ у пластунів Харківщини дуже давня історія справжньої дружби та партнерства, — пояснює, чому саме наша бригада стала першою, хто отримав священний вогонь Голова Станиці Харків Національної скаутської організації України "Пласт" Ірина Рофе-Бекетова, — Ця дружба розпочалась ще у 2016 році — від моменту активного розвитку скаутського руху на Слобожанщині. І кожного року з того часу гвардійці захищали нас під час всіх публічних заходів, в яких пластуни брали участь. Наймасштабніший з них щорічно був фестиваль вертепів "Вертеп Фест". Доброю традицією стало, що цей фестиваль завжди відкривав військовий духовий оркестр саме 5-ї Слобожанської бригади. І кожного року пластуни разом з гвардійцями організовують та проводять спільні цікаві заходи. Саме тому сьогодні ми із задоволенням першим передаємо Вифлеємський вогонь миру саме нашим друзям – 5-й Слобожанській бригаді Національної гвардії України!"
Дружба та співпраця між пластунами та гвардійцями не лише продовжується, але й кріпне вже під час війни. Це й майстер-класи з історії українських вишиванок та писанок, які пластуни проводять для бійців, спільні фотопроєкти до різноманітних свят. Своєю чергою гвардійці навчають пластунів мінній безпеці та тактичній медицині.
Сьогодні на одній зі станцій Харківського метрополітену зібрались понад 50 гвардійців, військові капелани 5-ї Слобожанської бригади, військової частини 3017, Східного теруправління НГУ, пластуни Харківщини та чисельні представники ЗМІ. Місце зустрічі було обрано не випадково. Через те, що Харків перебуває під постійними ракетними обстрілами російських окупантів, треба було забезпечити повну безпеку дітям-пластунам.
Вифлеємський вогонь миру під різдвяні пісні був урочисто переданий військовим капеланам, а вже від них – кожному гвардійцю.
"Цей вогонь передається напередодні великого християнського свята – Різдва Христового. Про Різдво Христа сповістила зірка, а цей вогонь є символом Різдвяної зірки, яка спалахнула тоді на небі та супроводжувала мудреців та вірян до місця народження Ісуса Христа. Відтоді Вифлеємський вогонь миру запалюється кожного року для того, щоб начеб пройти шлях до народження Христа. Він є символом миру, сповіщенням того, що наближається Різдво, народження нашого Спасителя. Передаючи Вифлеємський вогонь миру, ми передаємо звістку про те, що приходить визволення, наступить мир. В контексті сьогодення, коли Україна дає гідну відсіч російським загарбникам, ця подія надзвичайно актуальна. Вона приносить нам мир у наші серця для того, щоб ми мали сили перемогти російських окупантів на полі бою", — пояснює значення спільної з пластунами акції військовий капелан НГУ отець Ігор.
На його думку, те, що за рішенням пластунів для передачі Вифлеємського вогню миру першими серед всіх військових були обрані саме гвардійці, є визнанням Національної гвардії України та ролі харківських гвардійців в тому, що наше місто залишилось вільним, українським від "руського миру".
"Коли почався повномасштабний наступ, саме нацгвардійці були одними з перших, хто став за захист харків’ян, зупинили ворога та згодом відкинули його до кордону. Вважаю, що сьогоднішня подія дуже символічна, як і той факт, що гвардійці отримали Вифлеємский вогонь миру першими серед всіх військових Слобожанщини. Це свого роду нагорода, визнання з боку харків’ян заслуг саме Національної гвардії України перед Містом-Героєм Харковом!", — додає отець Ігор.
Варто відзначити, що сьогоднішня зустріч мала велике значення не лише для бійців 5-ї Слобожанської бригади, але й для юних пластунів. Один з них 10-річний учень ліцею "Дивосвіт" Марко. Хлопець розповідає, що відразу погодився взяти участь у спільній акції.
"Я мріяв, що сьогодні зустріну багато військових. Так і сталося! Я побачив, що гвардійці – хоробрі та сильні хлопці! Я хочу бути таким же, як і вони!", — ділиться враженнями Марко.
Додамо, що переданий капеланам Вифлеємський вогонь миру буде доставлений в усі без виключення підрозділи 5-ї Слобожанської бригади та військової частини 3017.
Як писав KHARKIV Today, до Харкова привезли Вифлеємський вогонь миру. Отримати вогонь можна на вокзалі.