Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Слідство у справі про розкрадання коштів Світового банку на відновлення Харкова завершили

Фото: САП
До схеми був причетний один із керівників "Харківських тепломереж".

НАБУ і САП завершили розслідування справи про розкрадання понад 128 млн грн на відновленні Харкова.

Злочинна група працювала з 2022 року. Члени групи хотіли заволодіти державними коштами та коштами міжнародних партнерів, які призначалися для відновлення критичної інфраструктури Харкова. Це були один із керівників комунального підприємства та бізнесмен.

"Як встановило слідство, організатор групи, один з впливових бізнесменів, у змові з першим заступником гендиректора КП "Харківські теплові мережі" домігся укладення з підконтрольними йому компаніями прямих договорів на постачання трубної продукції, вікон та технічної солі. При цьому саме воєнний стан учасники оборудки використали як привід не проводити відкриті торги. Надалі "переможець" через низку фірм-прокладок закупив продукцію у виробника та перепродав КП за понад удвічі завищеною ціною. Водночас КП мало з цим виробником прямі господарські відносини. Унаслідок реалізації схеми державі заподіяно збитків на суму 128,2 млн грн, якими учасники злочину заволоділи та розпорядилися на власний розсуд", - повідомили в Антикорупційному бюро.

Із загальної суми, яку хотіли вкрасти, 22 мільйони гривень були надані Міжнародним банком реконструкції та відродження. У квітні у цій справі підозри отримали: лідеру організованої групи; перший заступник генерального директора та один із директорів КП "Харківські теплові мережі"; ще чотири причетні особи.

Підозру семи фігурантам склали за ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), ч. 2 ст. 28 (вчинення кримінального правопорушення групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією) та ч. 4 ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) Кримінального кодексу України.  

Зазначимо, першим заступником гендиректора КП "Харківські тепломережі" на той момент був Сергій Волик. Його призначили у липні 2018 року, коли комунальне підприємство очолював Сергій Андрєєв (зараз гендиректор Василь Скопенко).

Як писав KHARKIV Today, Сергій Волик був директором харківського футбольного клубу "Металіст" часів олігарха Олександра Ярославського, до 2018 року працював у приватній компанії, крім цього, викладав у Харківському національному університеті міського господарства ім. Бекетова.

Згодом Харківський антикорупційний центр з'ясував, за якою схемою співробітники комунального підприємства "Харківські теплові мережі" розкрадали гроші від міжнародних партнерів, які надавали на відновлення. За його інформацією, фігуранти кримінальної справи відкривали фіктивні фірми та отримували підряди, потім змінювали назви фірм і засновників. 

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.