Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Слідчі показали, що окупанти зробили зі школою на Харківщині

Фото: Харківська обласна прокуратура
Сільська школа була місцем проживання загарбників під час окупації.

Прокурори побували в одній зі шкіл Чугуївського району після звільнення села.

Під час окупації села в Чугуївському районі російські військові оселилися у місцевій школі. Вони залишили зброю, бруд, пляшки з-під алкогольних напоїв та написи на дошці. Про це повідомили у Харківській обласній прокуратурі.

"Освітній заклад, де навчались маленькі українці, окупанти перетворили на смітник та центр розміщення зброї. Серед побаченого — бруд, боєприпаси, залишки російських пайків та пляшки з-під алкоголю", — розповіли в прокуратурі.

На фото, опублікованих Харківською обласною прокуратурою, видно, що в приміщеннях школи стоять дерев'яні ящики зі зброєю, розкидане сміття — пакети, ящики, зламані меблі та розбита плитка. В одній із кімнат зламані вішки та повалений на підлогу дитячий одяг, який, ймовірно, діти вдягали на свята.

У кабінеті хімії на дошці є написи. Один із них датований 22 лютого. Решта розписана загарбниками: "Дикая 4 рота", "Еду резать свиней", "Сверепая 5 рота", "Небо славянам".

"Російська армія залишила своє послання, вчергове підкреслюючи ставлення до людей в Україні", — зазначили в прокуратурі.

Слідчі відкрили кримінальне провадження за ст. 438 (порушення законів та звичаїв війни) Кримінального кодексу України.

Як писав KHARKIV Today, російські окупанти обладнали "госпіталь" у підвальних приміщеннях в місті Ізюм. Поліцейські оглянули "госпіталь" у звільненому Ізюмі, де окупанти надавали так звану медичну допомогу своїм військовим. У підвальних приміщеннях виявили сліди крові, поранені перебували в антисанітарних умовах. Перед втечею окупанти замінували територію госпіталю.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.