Слідчі оголосили підозру начальнику "управління ЖКГ" в Ізюмському районі
Павло Голуб виїхав до однієї з країн Євросоюзу.
Слідчі заочно оголосили підозру 32-річному жителю міста Ізюм Павлу Голубу, який працював на російських окупантів. Про це пише Харківський антикорупційний центр із посиланням на Офіс генерального прокурора України.
За даними слідства, у кінці червня 2022 року Голуб добровільно влаштувався до так званої "тимчасової військово-цивільної адміністрації Ізюмського району", яку незаконно створили окупанти. Він став "начальником управління житлово-комунального господарства". Управління очолював до початку вересня минулого року. До його обов'язків входила організація роботи сфери житлово-комунального господарства.
Підозру Голубу склали за ч. 2 ст. 111-1 (колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає позбавлення права обіймати посади в органах державної влади або займатися певною діяльністю від 10 до 15 років з конфіскацією майна або без такої.
У розслідуванні "Схемам" від 30 листопада 2022 року житель Ізюма розповідав, що Голуб був одним із добровольців, які збирали тіла загиблих, аби надалі поховати у братській могилі. Журналісти поспілкувалися й із самим Голубом.
"Щодня, коли почали діставати тіла, ми їх забирали звідти і переносили вручну на той бік мосту. Чому я тоді цим почав займатись? Насамперед там була моя однокласниця, це подруга та вся її родина з дітьми. Я з цією сферою взагалі ніяк не був пов'язаний. Займався аксесуарами для мобільних телефонів. Я ніколи в житті не міг подумати, що я займатимуся такою справою", — казав Голуб.
За словами Голуба, так званий заступник мера наказав йому забрати з моргу тіла українських захисників. Від чого саме загинули люди, чоловік не сказав, однак зазначив, що достеменно знає, що в них були прострілені голови.
"Отримав завдання від Гліба Ткаченка, це самопроголошений заступник мера, забрати з моргу 17 воїнів ЗСУ. У нас був автобус та “Газель”, ми поїхали туди, забрали тіла 17 воїнів, завантажили до машини. Це було вже в той час, коли міст уже було відновлено, був металевий понтон. Ми привезли їх сюди, завантажили їх тут і потім вручну склали їх у яму. У мене залишався хрест дерев'яний, я ховав своїх друзів, однокласницю з її дітьми, і я ось поставив цей хрест воїнам ЗСУ", — розповів Голуб.
За інформацією ХАЦу, Голуб дійсно під час окупації ховав жителів Ізюма та українських військових, проте він також співпрацював із російськими загарбниками. Після деокупації деякий час знаходився в Ізюмі, потім виїхав до Євросоюзу.
Як писав KHARKIV Today, помічник окупантів у Харківській області проведе шість років у тюрмі. Ігор Дронов контролював роботу підприємців.