Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Помічник окупантів у Харківській області проведе шість років у тюрмі

Фото: "Слово і діло"
Ігор Дронов контролював роботу підприємців.

Колаборант працював помічником так званого начальника в "адміністрації" окупантів.

24 листопада Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області виніс вирок жителю Балаклії Ігорю Дронову, який під час окупації Балаклії працював на російських окупантів. Його визнали винним та призначили покарання шсть років ув'язнення. Окрім того, Дронов не зможе працювати в органах влади протягом 12 років. Також у нього конфіскують усе майно. Про це повідомив Харківський антикорупційний центр із посиланням на Єдиний державний реєстр судових рішень.

За матеріали справи, 3 травня минулого року Дронов добровільно прийняв пропозицію окупантів стати помічником так званого начальника "управління тимчасової цивільної адміністрації Балаклії". Офіційно на роботу його взяли наприкінці червня. До вересня 2022 року Дронов контролював роботу приватних підприємців у Балаклії, реєстрував фізичних осіб-підприємців, проводив наради із підприємцями та видавав розпорядження про товари й послуги, які дозволяли продавати й надавати.

У суді Дронов розповів про те, що у квітні 2022 року з кумом їздив купляти товари, аби "щось поїсти", бо усі магазини були зачинені. Влітку Дронов почув чутки про те, що загарбники будуть затримувати співробітників військкомату. Його дружина працювала у військкоматі, тому він хвилювався за неї. Дружина та діти виїхали. За кілька днів до Дронова підійшли п'ятеро людей й питали про дружину. Той сказав, що вона виїхала. Ці люди наказали йому йти в "адміністрацію", де його мали призначити на посаду. Він нібито не хотів влаштовуватися, однак його затримали в посадили у підвал.

"Дронов запевнив, що почав відмовлятись та пояснював, що з адміністрацією ніколи не мав ніяких справ, оскільки останні 15 років працював водієм і не має ніякої освіти. Запевняє, що його шантажували, обіцяли затримати матір. Дронов стверджує, що не виконав вимогу росіян, а увечері до нього приїхали, одягли мішок на голову та відвезли у якийсь підвал, де він пробув 12 днів. Обвинувачений повідомив, що за цей час схуднув на 14 кілограмів", — розповіли у ХАЦі.

Після двох тижнів у підвалі Дронова відпустили, як він розповідає. Проте наступного дня на ринку до нього знову підійшли люди й наказали йти в адміністрацію. Тоді він пішов, секретар відвела його до так званого мера Шевченка. Там його вмовили влаштуватися.

У суді допитали свідків. Вони розповіли, що Дронов спочатку займався торгівлею. Згодом влаштувався до "адміністрації" окупантів. Він став начальником торгівлі та збуту. На нарадах його представляли людиною, яка "займається оформленням документів для оформлення дозволу на здійснення торгівлі".

Як писав KHARKIV Today, першу заступницю Вовчанського міського голови із виконавчої роботи визнали винною у співпраці з росіянами. Суд призначив їй штраф у розмірі 170 000  гривень.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.